КПВВ «Станиця Луганська» знову стала залом очікування
Особливим розпорядженням командувача Об'єднаними силами Володимира Кравченка КПВВ Станиця Луганська припинив пропуск людей через лінію розмежування з 15 жовтня
Обмеження діятимуть мінімум до кінця поточного місяця.
Детальніше — в матеріалі «ВВ».
Де нам жити?
Ігор Єнов з нині окупованого Луганська, має інвалідність другої групи. Чоловік не має пальців на руках. На підконтрольну територію Луганщини їздив на похорон тещі ще в березні. Уже пів року марно намагається повернутися назад до дружини та сестри в окупований Луганськ.
«У мене пропуск є. Мене не пускають, тому що у мене прописка не в Луганську, а в Петровському. Але в Луганську — квартира і родичі. А тут, в Петровському у мене приватний будинок. Я взимку тут не виживу. У мене пенсія 2 200. А щоб тільки протопити будинок, уявляєте, скільки потрібно? А мені кажуть — не дозволено, їдь за місцем прописки. А я сьогодні ще й на квиток витратився. І зараз знову назад», — нарікає чоловік.
Представник уповноваженої з прав людини в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський каже, вже отримали не одне подібне звернення.
«Проблема в принциповій позиції командування ООС. Вони цілком резонно говорять, що про обмеження повідомляли заздалегідь, тому всі охочі могли перетнути лінію розмежування вчасно. Однак, ми розуміємо всю серйозність ситуації, що склалася і вже ведемо переговори з паном Кравченко. На жаль, ми в силу своїх повноважень не можемо надати людям житло або іншу гуманітарну допомогу. Але ми працюємо за тими напрямками, в яких сильні», — зазначив він.
Тимчасове житло не можуть надати людям ні місцева, ні районна влада, розповіла виконавиця обов'язків голови Станично-Луганського району Ірина Костан.
«На жаль, наш житловий фонд дуже сильно постраждав під час активних бойових дій. Тому ми на сьогодні не маємо якогось резервного житла. Також в розпорядженні місцевої влади немає ні готелів, ні хостелів», — пояснила Ірина.
Дочекатися особливого розпорядження
Однією з можливостей перетнути все-таки лінію розмежування є особливе розпорядження командувача. Причиною можуть стати гострі гуманітарні потреби, говориться в повідомленні командування ООС. Однак, Павло Лисянський вважає, що і це не є гарантією того, що люди потраплять додому.
«Річ у тім, що бойовики закрили Станицю Луганську в дзеркальному порядку. Тобто, якщо навіть наші прикордонники пропустять людину, вона може пройти кілометр до блок-поста так званої «ЛНР», і його просто повернуть назад. Таке вже було під час минулих карантинних обмежень», — пояснює він.
Помічниця командира Луганського прикордонного загону Неля Доценко каже, прикордонники щодня говорять людям про можливі ризики.
«КПВВ не припинив роботу. На пункті пропуску також чергують наряди в кількості, необхідній для повноцінної роботи. Ми розуміємо, що може статися все, що завгодно. Наприклад, бойовики в односторонньому порядку відкриють КПВВ зі свого боку. Однак, за сьогодні жодної людини, яка б йшла з того боку, зафіксовано не було», — розповіла Доценко.
За словами ж Ірини Костан зараз вирішується питання про створення додаткових пунктів обігріву.
«У нас є вагончики, в яких ми можемо розмістити людей. Опрацьовуємо питання з кухнею для надання гарячого харчування. Також зараз вивчаємо, якої вікової категорії більшість людей, які додаткові послуги їм можуть знадобитися», — ділиться Ірина.
Нагадаємо, під час минулих карантинних обмежень близько 15 осіб жили безпосередньо в сервісній зоні КПВВ. Місцевий підприємець надав їм порожній аптечний павільйон. Як подбають про людей на цей раз? Питання залишається відкритим.