
У ЗСУ обговорили вдосконалення засобів радіоелектронної боротьби
Про розвиток технологій технології РЕБ у ЗСУ говорили на форумі. Під час форуму виробники систем радіоелектронної боротьби мали можливість не лише поділитися своїм баченням розвитку галузі, а й представити деякі новітні розробки.
Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ
Військові інновації зберігають життя — під таким гаслом відбувся форум.
У заході, започаткованому відповідно до рішення Головнокомандувача Збройних Сил України, взяли участь представники Збройних Сил, Міністерства оборони, профільних міністерств та компаній-виробників систем РЕБ.
"Напрямок радіоелектронної боротьби є одним з пріоритетних завдань для війська сьогодні. Маємо зробити все необхідне, щоб технології РЕБ розвивалися в найкоротші терміни, враховуючи діапазон застосування противником його засобів", — зазначив у своєму виступі по закритому відеоконференцзв’язку начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич
На думку учасників форуму, важливо пришвидшити розробку зразків, унормувати та спростити процедуру кодифікації. Масштабувати виробництво систем РЕБ, навчити військовослужбовців ефективно користуватися ними – це основні завдання на даний час.
"Без засобів РЕБ зараз важко уявити поле бою. У реаліях сучасних бойових дій кількість уражень безпілотниками виходить на один рівень з артилерією. Кількість застосувань БПЛА зростає з кожним місяцем, так само як і кількість їх модифікацій. Сьогодні ураження дронами сягає 60%. Тому розвиток систем РЕБ, їхня максимальна ефективність та постачання у війська в достатній кількості — питання, яке вимагає оперативного вирішення, — зауважив заступник Головнокомандувача Збройних Сил України полковник Андрій Лебеденко.
Ефективний РЕБ на полі бою — це, в першу чергу, збереження життя українських воїнів, тому Головнокомандувач Збройних Сил України визначив розвиток систем РЕБ як один із ключових пріоритетів.
"Наразі ми маємо три шляхи розвитку РЕБ: вдосконалення наявного озброєння, впровадження засобів РЕБ, наданих іноземними партнерами та впровадження якісно нових засобів РЕБ власного виробництва. Тому наша мета сьогодні — обговорити усі проблеми, почути виробників, колег з Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та отримати дієві алгоритми для вдосконалення засобів РЕБ, — підкреслив заступник Головнокомандувача Збройних Сил України.
"Особливої уваги потребує існуюча система підтримки вітчизняних виробників на етапах розробки та кодифікації систем РЕБ. Нині організована та функціонує система випробовувань новітніх зразків. Також ми формуємо експериментальні бойові підрозділи для проведення таких випробовувань в бойових умовах, висновки яких значно спрощують кодифікацію виробів", — наголосив начальник Управління інноваційної діяльності Збройних Сил України полковник Віталій Добрянський.
За словами заступника Міністра цифрової трансформації України з розвитку ІТ Олександра Борнякова, кількість зразків засобів радіоелектронної боротьби зараз значно збільшилася.
"Ми починали з десяти-п’ятнадцяти розробок, зараз маємо близько двохсот", — підкреслив він.
За словами представників компаній-виробників, усі системи успішно протестовані й наразі ефективно працюють на фронті.
Також: за добу відбулося 143 бойові зіткнення ЗСУ з ворогом
Також: ЗСУ ліквідували ще 1220 окупантів





Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.