У Верховній Раді вимагають від Кабміну вирішити проблему води на Донбасі
Сьогодні Верховна Рада підтримали звернення до Кабінету Міністрів України (реєстр №3835), в якому просить вжити заходів щодо забезпечення населення Донецької області безперебійним водопостачанням. «ЗА» проголосувало 312 народних депутатів.
Про це повідомляє видання vesti.ua.
«Вода для Донбасу - постійне і болюче питання. Останні шість років були тільки розмови. Ми, нарешті, перейшли до конкретики», - прокоментував рішення народний депутат України (фракція «Слуга Народу») Владлен Неклюдов.
Він зазначив, що реалізація проектів, про які йде мова в постанові, дозволить поліпшити якість послуг централізованого водопостачання для приблизно 600 тисяч жителів Покровського і Добропільського районів Донецької області.
«Є обласна державна адміністрація, є Кабінет Міністрів - вони роблять свою роботу. Президент також тримає це питання на контролі. Під час свого візиту в Донецьку область в липні він разом з президентом Швейцарії відвідав підприємство «Вода Донбасу». Володимир Зеленський поставив завдання протягом трьох років модернізувати підприємство», - підкреслив нардеп.
Також він розповів, що сам проект реконструкції комплексу був розроблений Комунальним підприємством «Вода Донбасу» на замовлення Донецької обласної державної адміністрації. Вартість проектів «першої черги», про які йде мова в постанові - близько 800 млн. грн. А повна вартість реалізації проекту комплексної модернізації системи водопостачання Донецької області становить понад 5 млрд. грн.
Передбачається, що джерелом фінансування робіт стануть гроші Державного бюджету, Державного фонду регіонального розвитку та міжнародні інвестиції. Зокрема, в ухваленій постанові викладено прохання про фінансування робіт вже в цьому році.
Нагадаємо, комунальне підприємство «Вода Донбасу» забезпечує питною водою близько чотирьох мільйонів жителів Донецької області, в тому числі українців, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. З 2014 року об'єкти КП неодноразово піддавалися обстрілу з боку незаконних збройних формувань, через що періодично припинялася подача води. Погіршився технічний стан інфраструктури підприємства, зросла нестача хімічних реагентів для очищення води та технологічного обладнання. На підприємстві працює понад 11 тис. осіб