У Сватівському районі на Луганщині студенти Донбасу почали археологічні розкопки стародавнього кургану
На Луганщині у Сватівському районі розпочались археологічні розкопки стародавнього кургану. На місці працюють студенти та викладачі двох вишів Луганщини та Донеччини. Нині проведено зріз верхніх шарів ґрунту та тривають чорнові земляні роботи.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Суспільне
У полі між селами Хомівка та Преображенне група археологів працює близько тижня. За цей час тут технікою зняли верхні шари ґрунту, а дослідники розчищають рівень материка, під яким криються можливе поховання.
На думку керівника групи – професора Східноукраїнського Національного Університету імені Даля Юрія Бровендера курган належить до періоду бронзи й датується 4 - 5 століттям до нашої ери.
"Зараз ми вирівнюємо по материку, прибираємо все зайве що не потрібно, щоб розчистити материк, далі будемо зачищати, виявляти погребальні плями й безпосередньо розкопувати поховання", - каже студентка Східноукраїнського Національного Університету імені В. Даля Валерія Трофименко.
Як розповів керівник групи професор Юрій Бровендер, що ця погребальна споруда близько 4 метрів завглибшки та у діаметрі 50 метрів – скіфський курган.
Додає, що про належність її до періоду бронзи свідчать перші знахідки. Наприклад бронзовий наконечник стріли .
"Є підстави припускати, що одне із поховань у цьому кургані буде скіфське, оскільки цей наконечник стріли і плюс ще в самій насипі було знайдено кам'яне блюдо – вівтар на якому приносили в жертву як правило мілкий рогатий скот", - говорить професор кафедри історії і археології.
Читайте також: студент в умовах війни. Що змінилося для абітурієнтів з ОРДЛО та вимушених переселенців
За словами доцент кафедри вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського інституту іноземних мов Сергія Євсеєнка, це спільна експедиція двох вишів: Східноукраїнського Національного Університету та Горлівського інституту іноземних мов, який нині базується у Бахмуті. Для студентів кафедри історії – це перший виїзд на розкопки за останні 7 років від початку бойових дій та переміщення закладу на мирну територію.
Як розповів студент Горлівського інституту іноземних мов Дмитро Руденко, ця практика для нього вперше, тобто раніше займалися лише підійманням матеріалу, а цього року займаються археологічними роботами.
"Для нас це дуже важливо тому, що ми практикуємось в цій області та маємо можливість стикнутися з артефактами минулого і поспілкуватися зі спеціалістами", - говорить студент Горлівського інституту іноземних мов Дмитро Руденко.
Археологи сподіваються розшукати на цьому місці близько 15 поховань, посуд, зброю та інші артефакти.
Нагадаємо, розкопки триватимуть до кінця червня. Потому всі знахідки виставлять для перегляду місцевими жителями.