У Старобільському районі на Луганщині продовжують декомунізувати назву вулиць
У Старобільському районі на Луганщині знову взялися за перейменування вулиць.
Нещодавно ми вже розповідали про те, що в Старобільському районі, а саме Лиманська сільська рада провела перейменування в рамках декомунізації.
Цей процес зрушили місцеві активісти, але нещодавно вони поінформували нашу редакцію про нові зміни.
Виявляється, в селі Лиман сільрада ухвалила рішення про перейменування вулиці Піонерської та провулку Колгоспного.
Вулиця Піонерська названа на честь "Всесоюзної піонерської організація імені В. І. Леніна".
Піонери СРСР виховувалися в дусі служіння комуністичним ідеалам. В окремі періоди часу в організації пропагувалися відверто тоталітарні принципи: "всі - як один" та інші.
За даними Українського інституту національної пам 'яті вулиці названі на честь піонерської організації підлягають перейменуванню і вулиця тепер названа на честь Шевченка.
Провулок Колгоспний названо на честь колгоспу - форми сільськогосподарського підприємства на території СРСР.
Колгоспи створювалися найчастіше силою, проти волі селянства в процесі здійснення політики Колективізації в СРСР. Фактичною метою було перетворення всієї робочої сили села, а також міста, на робітників державних підприємств.
Це дозволяло встановити повний економічний контроль влади над громадянами, поширити її політичне панування на економічно самостійне до цього селянство, тобто на практиці реалізувати ідею диктатури влади над всією країною, де селяни становили понад 85% населення.
Радикально колективізація проходила в сільській місцевості, де вона була війною режиму проти селянства. Історики називають колективізації однією з причин Голодомору 1932-1933 років в Україні.
У цій ситуації Український інститут національної пам 'яті аналогічно підтримує позицію перейменування, а провулок став Робітником.
Таким чином громадськість допомогла місцевій владі звернути увагу на певні порушення, які хоч і з затримкою, але виправили.
Дмитро Браславський, фото надане автором
Раніше повідомлялося: як змінилися промислові міста колишньої НДР? Уроки для Донбасу