У Національному музеї Тараса Шевченка триває виставка художника з Краматорська (фото)
Виставка «Мандри» уродженця Донеччини, заслуженого художника України В’ячеслава Гутирі, відкрилася 30 жовтня і триватиме до 24 листопада у Києві в Національному музеї Тараса Шевченка.
Про це повідомили у Донецькій обласній державній адміністрації.
Експозиція складається з живопису та скульптурних творів, які об'єднані в 6 тематичних серій: «Мандри до Трої», «Дванадцять», «Сім», «Ріки», «Війна», «Сіль».
"Я ж є нащадком великих скіфів, і саме скіфи надали мені таку ідею, як виставка «Мандри». У нас на Донеччині, що колись входила до території Скіфії, — велике небо, у нас – найкраща, величезна історія" — зазначив В’ячеслав Гутиря.
Саме в цій експозиції об’єднані всі його погляди, все те, що зі ним відбувалося, і таким чином знайшло своє творче відображення.
"Серія «Мандри до Трої» повертає мене до світу моїх пращурів часів античності. Серія «Дванадцять» уособлює християнське продовження історії. Серія «Сім» також уособлює те, що я відчуваю, про що мислю, і що зі мною відбувається. Далі це об’єднується в серію «Ріка», що символізує Вічність. Ну, а потім слідує все, що мені дав Бог: це — моя земля, це — сіль нашого Донецького краю, де я народився і де формувався. Війна – також не випадкова тема, бо що сталося, те сталося. Але вона не триватиме вічно, і вона неодмінно завершиться нашою Перемогою", — розповів В’ячеслав Гутиря.
Події російсько-української війни зачепили й особисту долю В’ячеслава Гутирі, який у 2022 році кілька місяців провів в окупації. Через неможливість вийти на вільну від ворога територію України через те, що був підірваний міст і прострілювалася траса з селища, де знаходилась майстерня митця, а поле навколо було заміноване, родина Гутирі кілька місяців перебувала у вимушеній ізоляції, аж поки В’ячеслав і його близькі не знайшли вихід через безпечний коридор.
"Врятувати художні роботи від розграбування та знищення російськими зайдами Гутирі допоміг сусід, у хаті якого було сховане творче зібрання. Вже після визволення місцевості українськими військовими художник повернувся до власної оселі й доклав зусиль, аби вивезти свій величезний творчий доробок спочатку в Кам’янське, а потім до Києва", — зауважили у Донецькій ОДА.
Ідею проведення виставки в Національному музеї Тараса Шевченка майстрові підказав Дмитро Стус — український письменник, літературознавець, редактор, Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка, який є сином поета Василя Стуса.
Він, а також чисельні шанувальники творчості В’ячеслава Гутирі з Києва, Донеччини та інших регіонів взяли участь у відкритті виставки. До експозиції увійшли також мистецькі твори Гліба Гутирі – онука майстра, з яким автор «Мандрів» пов’язує велике творче майбутнє.
Читайте також: У жовтні на Донеччині постраждали 10 пам’яток культурної спадщини