У Міжнародний реєстр збитків додали нову категорію: кому вона корисна

3
<em>Центр тимчасово окупованого Маріуполя, фото з Телеграм-каналу Маріупольської міської ради&nbsp;</em>
Центр тимчасово окупованого Маріуполя, фото з Телеграм-каналу Маріупольської міської ради 

Міжнародний реєстр збитків запрацював для України у квітні 2024 року. Українці, які постраждали від війни, можуть подати заяву за конкретними категоріями злочинів росії та претендувати на компенсацію. А нещодавно була відкрита нова категорія.

Про це йдеться в статті Східного Варіанта.

11-ту категорію «Втрата доступу або контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях» відкрили минулого тижня. Відтепер українці можуть подати заяву до Реєстру, якщо їхнє помешкання залишається на ТОТ і вони не мають до нього доступу.

«У правилах, які закріплені безпосередньо реєстром, передбачено, що означає саме втрата доступу. Конкретизовано, що це позбавлення власника майна повністю або в значній частині можливості доступу, користування, володіння або розпорядження своїм майном без незалежності від російської федерації та її Уряду або місцевих органів влади. Тобто це може бути повністю відсутність доступу, або випадки, коли майно забирають окупанти. Можливо, людина на підконтрольній території України, а її майно на ТОТ, і вона просто не може поїхати туди й користуватися ним. Це також причина, щоби подати заяву», — розповідає юристка ГО «Донбас SOS» Наталя Юрлова.

Подавати заяву до Реєстру можуть лише ті українці, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення росії, тобто з 2022 року. Але саме в цю категорію, «Втрата доступу або контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях», можуть подати заяву й переселенці, які вимушено покинули житло після початку війни у 2014. У такому випадку у заяві слід зазначити, що прямий доступ до житла був втрачений після 2022 року через початок повномасштабного вторгнення росії та закриття блокпостів для перетину.

Усього до реєстру можна буде подавати заяви більш ніж у 40 категоріях шкоди, включаючи втрату життя, тілесні ушкодження, тортури та сексуальне насильство, примусову депортацію, втрату майна та іншу економічну шкоду, а також шкоду, завдану історичній, культурній спадщині та навколишньому середовищу. Усі категорії відкривають не одночасно, а поступово.

Більше про те, як подати заяву у Міжнародний реєстр збитків читайте в нашій статті.

О
3

Популярні новини

Subscription: Plane Paper

Підписуйтеся на розсилку

Subscription: Plane Paper

Підписуйтеся на розсилку

Популярні новини

Підписуйтеся на розсилку