У Маріуполі служби відпрацювали дії на випадок артобстрілу (відео)
За легендою в Маріупольському районі терористи здійснили артобстріл. Пошкоджено будівлі та комунікації, постраждали люди.
Як повідомляється в сюжеті «Маріупольського телебачення», така легенда командно-тактичних навчань, в яких брали участь представники місцевої влади, пожежники, газовики, енергетики, медики, поліцейські та інші служби.
Мета заходу - злагоджено реагувати на випадки можливої агресії з боку ворога і нагадати жителям про правила безпеки і поведінки при артобстрілі.
За інформацією Маріупольської районної ради, командно-штабні навчання з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації військового характеру проходили в Сартані за дорученням керівника Маріупольської РДА Наталії Букреєвої. На заході побував і голова Маріупольської райради Степан Махсма.
За легендою, в результаті прямого попадання снарядів, пошкодилися електропідстанція і газові мережі, поранено кілька людей. Локацію в Сартані обрали не випадково, адже там вже неодноразово траплялися обстріли.
"Є досконально відпрацьований алгоритм дій на подібні випадки. Особливі завдання в цьому сенсі покладаються на місцеву владу. Саме вона першою повинна реагувати на будь-які надзвичайні ситуації, мобілізувати необхідні підрозділи, вміло координувати їх роботу. І краще робити це в ході навчань, а не під час справжніх обстрілів, як це було в Сартані в 2014, 2015 і 2017 роках", - підкреслив Степан Махсма.
Про те, що пройдуть навчання заздалегідь не оголошували, щоб подивитися, як швидко учасники зможуть зреагувати і підключити рятувальників ДСНС, правоохоронців, бригади «швидкої» і фахівців енергокомпаній.
До місця «події» вже через 15 хвилин після сигналу прибули рятувальники, медпрацівники і поліція.
Зазначається, всі діяли оперативно і злагоджено. Було створено штаб і алгоритм дій, розписаний по хвилинах. Всі впоралися з поставленими завданнями, і операція зайняла менше години.
Голова Сартанської ВЦА Олександр Куркчі підкреслив, що ДСНС і поліція відпрацювали на відмінно, а решта служб - задовільно.
«Хотів би всім подякувати за те, що запросили, а головне за те, що в районах і ОТГ приділяється увага саме цим питанням», - сказав начальник управління організації цивільного захисту населення і території Павло Челпих.
Наталія Букрєєва задоволена тим, як проведені навчання: "Ми побачили, як у реальному часі звертається голова ВЦА до диспетчерських служб кожної організації, поліції швидкої допомоги, ДТЕК" Маріупольгазу". Час прибуття служб на місце події коливався від 15 до 30 хвилин. Тому, я вважаю, що сьогодні мета навчань досягнута".