У Маріуполі побудують сучасний полігон ТПВ, а старий рекультивують
У Маріуполі реалізують проєкт поліпшення інфраструктури поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ).
Про це повідомив директор КУ "Інвестиційний офіс Маріуполя" Володимир Ковальчук в інтерв'ю mrpl.city.
За його словами, в даний час в Маріуполі є два полігони ТПВ: один у Приморському районі, який уже виведено з експлуатації, другий розташований у Лівобережному районі - діючий, але його заповнюваність становить близько 80%.
Щороку більш ніж півмільйона населення Маріуполя виробляє 140-160 тисяч тонн ТПВ. Проектний термін експлуатації діючого Лівобережного полігону становить - 12,9 років, тобто його можна використовувати до 2024 року. Також згідно з чинним законодавством з 1 січня 2018 року заборонено розміщення несортованих відходів на полігонах. Проект поліпшення інфраструктури поводження з ТПВ в Маріуполі посприяє вирішенню цих проблем.
За словами Володимира Ковальчука, цей проект включає будівництво нового санітарного полігону ТПВ і сміттєсортувального комплексу, рекультивацію діючого полігону і поліпшення інфраструктури збору та транспортування твердих побутових відходів.
Він також розповів, що коли діючий полігон неможливо буде експлуатувати, його рекультивують: вкриють комбінованим непроникним екраном, який обмежить вплив відходів на навколишнє середовище: припиниться викид легких фракцій відходів і залишків біогазу, а також зникне неприємний запах і знизиться ризик загорянь. Крім того, зливові води не потраплятимуть у тіло полігону, а це важливо, адже волога сприяє надмірному утворенню токсичного фільтрату. Полігон вкриють шаром ґрунту, у родючий ґрунт висадять рослини - кущі та дерева. Таким чином, територія колишнього звалища перетвориться на красивий зелений пагорб.
Поруч з полігоном у Лівобережному районі планують побудувати новий сучасний полігон, що відповідає державним і міжнародним вимогам, потужностей якого повинно вистачить приблизно на 10 років. У ньому буде передбачено газовий і ввідний дренажі, а також очищення фільтрату. На окремих ділянках чаша полігону буде йти приблизно на 15 метрів вниз, а над поверхнею землі тіло полігону може височіти максимум на 12 метрів.
Вартість реалізації проекту оцінюється в 18,5 млн євро, з яких 14,5 млн євро - кредит ЄБРР і 4,0 млн євро - грант ЄС, який надається безоплатно.
Директор КУ "Інвестиційний офіс Маріуполя" уточнив, що повертати "тіло кредиту" будуть за рахунок продажу вторинної сировини, альтернативного палива і видобутку біогазу.
"Очікуваний результат від реалізації проекту - відповідність стратегії управління відходами в Маріуполі, створення понад 120 нових робочих місць, сортування 100% зібраного обсягу ТПВ з відбором вторинної сировини і сировини для виробництва альтернативного палива, що скоротить обсяги захоронення приблизно на 30% і збільшить термін експлуатації нового полігону на 3-5 років", - резюмував Володимир Ковальчук.
Читайте: Маріуполь може стати центром з виробництва веж для вітряних електростанцій: є всі умови