Новини Луганської області

У Лимані на базі обласної травматології створять унікальний центр лікування деформації кінцівок

У Лимані на базі Донецького НДІ травматології та ортопедії вирішили створити спеціалізований центр лікування деформації кінцівок.

Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на weekly-news

Про те, для чого так необхідний Україні подібний центр, чому саме в Лимані і як скоро вдасться втілити задумане, розповіли лікар-ортопед Центру матері та дитини ім. Руднєва (м. Дніпро), кандидатом медичних наук Дмитром Єршовим; завідувач відділення травматології та ортопедії ДНДІТО, лікар-ортопед вищої категорії Андрій Кубрак та директором ДНІІТО, заслуженим лікарем України, професор Володимир Климовицький.

Читайте також: доступна для всіх реінтеграція: яких змін потребують люди з інвалідністю на Донбасі

Лікар-ортопед Центру матері та дитини ім. Руднєва, к. м. н. Д. В. Єршов. Фото: weekly-news

В Україні - жодного спеціалізованого центру

- Різниця в довжині кінцівок, а також їх деформації зустрічаються в Україні та світі досить часто, - розповідає Дмитро Єршов. - 2-3 дитини на 1 тисячу народжуються з такою патологією. І її обов'язково потрібно лікувати, адже ніжка, більш коротка при народженні, і далі буде розвиватися повільніше, ніж здорова. Різниця в довжині з роками буде збільшуватися, досягаючи іноді 15 см і більше. Тому така дитина до закінчення зросту повинна пройти кілька етапів лікування. Зустрічаються і придбані вкорочення кінцівок - після травм або перенесених інфекційних захворювань, наприклад остеомієліту. Переломи, забої можуть вплинути на зони зростання кісток і призвести до неправильного розвитку.

- Серед дорослих кількість травмованих в останні роки теж значно збільшилася, що пов'язано з агресією на сході України. Часто військові і цивільні потребують в тому числі і допомоги ортопедів, травматологів. Так що навантаження на цю сферу медицини зросло багаторазово. В результаті велика кількість дітей, які потребують етапної допомоги, не завжди її отримують. Україні терміново потрібен спеціалізований, добре оснащений центр корекції деформації кінцівок. Існує світова практика, коли на 10 мільйонів населення створюється один подібний центр. За кордоном вони є в багатьох великих містах. В Україні - жодного!Що пропонується для вирішення проблеми?

Раніше в арсеналі лікарів був тільки апарат Ілізарова. Він і зараз широко застосовується, це загальносвітовий стандарт, що призводить до хороших результатів у лікуванні. Але в той же час з'явилися і нові малоінвазивні методики, що дозволяють впливати на зростання кістки, тобто забезпечити так зване кероване зростання. Для цього в певні ділянки кістки вживляється імплантат, який і забезпечує корекцію.

Існує думка, що не потрібно займатися усуненням деформацій ніг і рук, поки дитина росте.

- Це в корені невірно. Рання діагностика та виявлення порушень дозволяє ефективно та безпечно їх виправити з використанням сучасних малоінвазивних методик. Навіть нерізко виражені патологічні зміни в дитячому віці згодом тягнуть за собою порушення форми ніг, стоп і постави. Нерівномірне навантаження з часом призводить до ураження суглобів, болів у суглобах і спині. Сучасна дитяча ортопедія дозволяє спрогнозувати розвиток кісток, подальшу поведінку деформації. Якщо зараз батьки приведуть до мене трирічну дитину з різницею в довжині ніжок в 3 см, я за допомогою спеціальної програми можу розрахувати, якою вона буде до 18 років і, відповідно, спланувати лікування! Наприклад, якщо у дитини очікуване укорочення становить 15 см, то за 2-3 етапи ми подовжимо постраждалу кінцівку і в підсумку до повноліття отримаємо естетично і функціонально нормальні ноги. Тож відкладати лікування не варто!

Лікар-ортопед Центру матері та дитини ім. Руднєва, к. м. н. Д. В. Єршов. Фото: weekly-news

- Які ще патології зустрічаються і чим ви можете допомогти?

- У роботі я часто стикаюся з найрізноманітнішими видами деформацій. Це Х-подібні або О-подібні ноги, вигин коліна в зворотний бік, інші види порушення форми ніг. Лікування і корекція таких деформацій є цілою наукою, навіть мистецтвом. Тут потрібен величезний досвід у застосуванні всього спектру методик, чого якраз і можна досягти в єдиному спеціалізованому центрі. Стандартом у лікуванні складних деформацій є застосування гексапода. Це апарат зовнішньої фіксації на базі комп'ютерної навігації. Він дозволяє в максимально стислі терміни виправити форму ноги. Такі апарати, як і досвід лікування з їх допомогою, є тільки у нас, в лікарні Руднєва.

- Вперше я побачив гексапод в одній з європейських клінік. І ось потрапляє до нас у відділення пацієнтка з дуже складною патологією. 9-річна Катя, у якої тоді були тільки бабуся і дідусь, вчинила з ускладненнями після проведеного до цього лікування. Одна її ніжка, зігнута в коліні, не згиналася і не розгиналася. Я бачив, що проблему можна вирішити тільки за допомогою апарату зовнішньої фіксації. А тому купив гексапод і привіз у Дніпро. Тепер у нас вже два таких апарати, ми пролікували з їх допомогою Катю і ще більше трьох десятків людей. До речі, Катя, яка тепер залишилася зовсім одна, без рідні, вже три роки живе у нас у відділенні, вона нам як син полку. Дівчинка ще не закінчила лікування, скоро їй належить ще один етап.

- Які ще проблеми, на ваш погляд, повинен буде вирішувати новий медичний центр?

- Не слід забувати про дітей з ахондроплазією - це діти з особливостями, у яких низький ріст у зв'язку з генетичною «поломкою». Маленькі люди, як їх прийнято називати, теж мають право на допомогу. Сучасні методики збільшення довжини кістки допомагають їм впоратися з проблемою, збільшивши зростання на 20-30 сантиметрів. Ми значно покращуємо їх можливості в соціальному, трудовому та психологічному аспектах, що для багатьох є справжнім порятунком

Заввідділенням травматології та ортопедії ДНІІТО, лікар-ортопед в. к. А. Ю. Кубрак. Фото: weekly-news

Андрій Кубрак теж вважає, що за останні роки травматологічна допомога хворим залишає бажати кращого. Він бачить картину в Донецькій області, але впевнений: така ситуація не тільки в прифронтовій зоні, де зараз базується Донецький інститут травматології та ортопедії, а й по всій Україні.

- Усунення деформацій кінцівок, - розповідає Андрій Юрійович, - це, як правило, не одномоментне втручання, а тривалий процес, що включає поетапні операції і часті корекції під наглядом лікарів. Особливо якщо мова йде про дітей, коли лікування затягується на довгі роки. На жаль, кошти, що виділяються НСЗУ установам відповідно до норм, що диктуються медичною реформою, залишають хворим з важкими патологіями мало шансів на лікування. Тому потреба у створенні спеціалізованого центру з гідним фінансуванням і хорошим технічним оснащенням назріла давно. Це принесе величезну користь і пацієнтам, і лікарям. Адже, тільки напрацьовуючи досвід, ведучи тривале спостереження за безліччю хворих з найрізноманітнішими випадками деформацій, можна досягти потрібного рівня майстерності, виробити золотий стандарт, настільки необхідний для максимальної ефективності в наданні допомоги.

- Чому виникла ідея створити центр саме в Лимані?

- Візьмемо економічний аспект. Що таке Лиман? Це природа, ліс, озеро, абсолютно адекватні ціни на житло і продукти. Будь подібний центр в Києві, або Харкові, або іншому великому місті, наскільки він міг би влаштувати пацієнтів з фінансової точки зору? Адже дітки, які потребують етапної допомоги, разом з батьками повинні перебувати поруч з лікарем близько 2-3 місяців. У Лимані їхнє проживання обійдеться в рази дешевше, ніж деінде. Саме тут можна спланувати потоки людей, які шукають нашої допомоги.

Директор ДНІІТО, заслужений лікар України, професор Володимир Климовицький. Фото: weekly-news

Ідея, як бачимо, чудова, прагнення лікарів благородні. Але чи вдасться здійснити задумане в умовах хронічного недофінансування української медицини? Професор Володимир Климовицький, який взявся керувати проектом, задуманий молодими лікарями, впевнений в успіху. І ми, до речі, не здивовані. Коли це щось задумане всесильним Володимиром Гаррієвичем - лікарем, до якого їдуть лікуватися з усіх куточків країни, - не вдавалося? Та ніколи!

- Це не така вже складна задача, - стверджує він. Головне - мати кадровий потенціал, а він у нас є. У стінах Донецького інституту травматології, як і раніше, зібрані найсильніші фахівці у справі лікування важких травм, у сфері дитячої ортопедії, що мають величезний досвід і напрацювання. Цінна і допомога нашого колеги з Дніпра Дмитра Єршова, небайдужого лікаря, новатора. Тепер моє завдання як керівника НДІ - забезпечити статус майбутньому центру, перші кроки до чого вже зроблені, і оснастити його відповідно до сучасних стандартів. У цьому напрямку ми теж почали діяти: стукаємо у двері різних фондів, подали заявку на отримання гранту. Так що не сумнівайтеся, центру - бути!

Последние новости

  • Війна з РФ

Ще 970 окупантів та 13 танків уражено Силами оборони протягом доби

Загальні бойові втрати окупантів з 24.02.22 по 08.05.24 орієнтовно, за даними Генштабу ЗСУ, склали: особового… Read More

16 хв. назад
  • Війна з РФ

За добу — 84 бої: у Генштабі повідомили, де ЗСУ відбивали атаки ворога

Протягом минулої доби відбулося 84 бойових зіткнення. Загалом, ворог завдав 1 ракетного та 47 авіаційних… Read More

44 хв. назад
  • Війна з РФ

На Куп’янському напрямку українські воїни знищили 6 ворожих укриттів

На Куп’янському напрямку ворог зазнає втрат. Про це повідомляє Луганська обласна державна адміністрація Відпрацювання по… Read More

10 години назад
  • Війна з РФ

У Покровську біля місць поховання захисників України замайоріли нові прапори

У Покровській громаді працівники КП «Ритуальна служба» провели заміну прапорів на флагштоках біля могил загиблих… Read More

10 години назад
  • Війна з РФ

Підприємцям Донеччини розповіли, як можна отримати компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю

Служба зайнятості пропонує роботодавцям отримати компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих людей з… Read More

10 години назад
  • Війна з РФ

Зеленський назвав найбільш гарячі напрямки фронту: Покровський, Курахівський, Краматорський, Лиманський

Володимир Зеленський розповів про Фронт. За його словами, найбільш гаряче: Покровський, Курахівський, Краматорський, Лиманський, Времівський,… Read More

11 години назад

This website uses cookies.