У Луганську окупанти насаджують школярам пропаганду щодо війни рф проти України під виглядом "СВО"
Школярам окупованого росією Луганська в рамках пропаганди загарбницької «СВО» показали короткометражний фільм «Русская земля», знятий на війні рф проти України, а також пропагандисти та військові рф та бойовики «лнр» розповіли дітям про війну.
Показ було організовано в кінотеатрі «Русь» у рамках уроку «патріотичного» виховання «Про важливе», повідомляє ресурс окупантів ЛИЦ.
Заявляється, що фільм було знято за підтримки командування 8-ї гвардійської армії Збройних сил Росії, кіностудії «Лугафільм» і ансамблю 8-ї загальновійськової армії «Новоросія».
Зйомки проходили за участю діючих військовослужбовців рф. Пропагандистська стрічка розповідає історію окупанта, який вирушив на війни проти України, був поранений у бою та ледве не загинув, проте «не полишив намірів захищати Батьківщину».
Перед показом до школярів звернулися ідеологи фільму — виконавець головної ролі, чинний окупант із позивним «Отаман» та оператор-постановник Станіслав Лясников.
Рашист впевнений, що «подібні зустрічі з молоддю потрібно проводити 24 на 7».
«Я не перестаю служити, у мене є завдання. Але щойно в мене з’являється вільний час, і командування дає такі накази, я їду і проводжу таку роботу», — додав він.
Лясников зазначив, що картина оповідає про «подвиг» російського солдата і покликана показати «правду» тим, хто не має уявлення про реальні події на Донбасі. Насправді про те, як росія знищує міста та вбиває тисячі мирних людей.
Після перегляду з молоддю провели «виховну» бесіду «діячі культури», які були безпосередніми учасниками спецоперації.
На переконання окупантів, знімати подібні фільми необхідно для підростаючого покоління.
Таким чином окупанти та колаборанти займаються відкритою мілітарізацією дітей на захоплених українських територіях.
Необхідно наголосити, що мілітаризація дітей на окупованій території є порушенням міжнародного гуманітарного права, зокрема, ст. 51 Женевської конвенції IV, яка забороняє державі, що окупує, примушувати населення служити в її збройних або допоміжних силах, а також здійснювати пропаганду, спрямовану на забезпечення добровільної служби. Крім того, такі дії окупантів можуть кваліфікуватися як порушення законів та звичаїв війни відповідно до ст. 438 КК — інші порушення законів та звичаїв війни, передбачені міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надала Верховна Рада України.