У Лисичанській та Сіверськодонецькій громадах розповіли про житлові програми для ВПО

Станом на зараз в Україні зареєстровано понад 270 тисяч переселенців із Луганської області, яка майже повністю окупована російською федерацією. Лише 1346 з них отримали житло (ліжко-місця) від військових адміністрацій населених пунктів та приймаючих громад. Ще вільні 1000 місць, на які можуть поселити ВПО.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Уже затверджені програми забезпечення житлових прав переселенців Сватівською, Кремінською, Рубіжанською, Сіверськодонецькою, Гірською, Попаснянською та Щастинською громадами. Обсяг їхнього фінансування — 1,1 млрд грн (у тому числі з місцевого бюджету — 240 млн грн). Про це Східному Варіанту розповів виконувач обовʼязків директора департаменту житлово-комунального господарства Луганської ОВА Артем Скаженик.
Переселенці Лисичанської громади можуть отримати кімнату в гуртожитку Національного педагогічного університету ім. Драгоманова в Києві. Лисичанська МВА уклала меморандуми з навчальним закладом на користування кімнатами в гуртожитку, де вже розмістили понад 800 переселенців із Луганщини. Після додаткових договорів вдалося збільшити кількість гуртожитків з облаштованими місцями на ще 500 осіб.
Як пише Лисичанська МВА у Facebook, проживання організовано за блоковою системою: кожен блок складається з двох кімнат — однієї двомісної та однієї тримісної. У самому блоці є душова кімната та вбиральня.
Заселення триває. За інформацією можна звернутися на номер: +38 099 490 0225, +38 093 052 5335.
Адреса: Київ, вул. Космічна, 8-а та 8-в (10 хвилин пішки від метро Чернігівська).

Окрім цього, Лисичанська МВА за міські кошти придбала нерухоме майно для облаштування місць тимчасового проживання переселенців із Лисичанської громади. Воно розташоване за адресою: вул. Лісна, буд. 1, с. Войнівка Кіровоградської області та складається з трьох спальних корпусів. У корпусах № 1 та 2 провели ремонт та облаштували меблями. Станом на липень тут мешкає 104 переселенці.
Житлові програми Сіверськодонецької МВА
За кошти Сіверськодонецької громади капітально відремонтували житловий будинок у Самарі Дніпропетровської області (вул. Павлоградська, 2в), який передали на баланс Сіверськодонецького міського центру соціальних служб. Тут розміщений прихисток для сімей із дітьми та тих, хто постраждав від збройного конфлікту, у тому числі переселенців. За кошти донорів тимчасовий прихисток облаштований необхідними меблями та інвентарем. Зараз тут проживає 19 переселенців.
Окрім цього, Сіверськодонецька МВА планує будівництво модульного містечка в рамках Меморандуму з благодійним фондом «Корона Князів Острозьких». З міського бюджету Сіверськодонецька виділять кошти на проєктно-кошторисну документацію, а будівництво профінансує фонд.
Планується побудувати 462 квартири, 264 з яких буде виділено для переселенців із Сіверськодонецька в Дрогобицькій та Камʼянко-Бузькій громадах Львівської області. Тут зможуть розмістити 690 осіб. Це передбачено в рамках проєкту передбаченого Рамковим меморандумом про співпрацю між Мінреінтеграції, Міжнародною організацією з міграції, Львівською та Луганською ОВА.
«Також Сіверськодонецька МВА розробила проєктну пропозицію з облаштування «Кварталу відродження», який передбачає будівництво комплексу чотириповерхових житлових будинків для розміщення близько 1536 переселенців. Там буде 512 одно- та двокімнатних квартир. Ще в комплексі передбачено наявність медичного закладу, добудова школи з дитячим садком, ЦНАПу, облаштування укриттів, паркінгів, зон для відпочинку та спорту. Для реалізації проєкту в січні 2025 року уклали меморандум із Немішаївською селищною радою Бучанського району. Громада-партнер запропонувала земельну ділянку площею 8,4 га в селі Микуличі», — розповів виконувач обовʼязків директора департаменту житлово-комунального господарства Луганської ОВА.
Нещодавно Сіверськодонецька МВА затвердила місцеву цільову програму, за якою переселенцям громади покриватиметься 50 % першого внеску за іпотечною кредитною програмою «єОселя». Відшкодовувати будуть із коштів місцевого бюджету. Переселенці можуть отримати до 250 тис. грн на перший внесок.
Читайте повністю цей матеріал: Будівництво квартир та відшкодування «єОселі»: як у Луганській області намагаються розвʼязати проблему житла для переселенців
Також читайте: Житло для переселенців Луганщини: як отримати та що треба знати


Популярні новини

Підписуйтеся на розсилку


