У Києві провели юридичний форум з правового захисту ВПО
17–18 жовтня Києві відбувся юридичний форум "Правовий захист ВПО: від реагування до стійкості". У заході взяли участь представники міжнародних партнерів і державних установ, які займаються захистом прав людини. Протягом двох днів вони обговорювали виклики, з якими стикаються гуманітарні організації під час надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці благодійного фонду «Право на захист».
На панельних дискусіях протягом двох днів представники міжнародних партнерів, державних структур, що опікуються захистом прав людей, обговорили виклики, з якими стикаються гуманітарні організації в контексті надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.
У перший день юридичного форуму було присвячено обговоренню правничої допомоги в гуманітарному реагуванні, зокрема судовому захисту прав ВПО. Панельну дискусію про деякі проблеми оформлення касаційних скарг і застосування «касаційних фільтрів» проводив Суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду Дмитро Гудима.
Другого дня юридичного форуму учасники обговорювали тему Реєстру збитків, завданих Російською Федерацією проти України. Зокрема, цій темі був присвячений виступ Голови Київського офісу Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України Ганни Христової.
«У нас було завжди з вами два варіанти. Перший варіант — створювати абсолютно весь механізм — роками, десятиріччями, лишити це все нашим онукам, забезпечивши повну правову визначеність та передбачуваність. Тільки є одна проблема. За ці роки і десятиріччя зникли б сліди. Бо сліди злочинних діянь зникають значно швидше, ніж ми того очікуємо. Або піти тим шляхом, яким пішов Уряд України у спілкуванні з міжнародною спільнотою — розвивати процеси паралельно. Тому створюється Реєстр. Щодо нього є вже достатньо чітке розуміння про категорії шкоди, про стандарти і вони будуть постійно розвиватися», — розповіла Ганна Христова.
Зокрема, народний депутат Павло Фролов нагадав, що за оцінкою Світового банку 3,5 млн українців втратили житло, а за українські експерти налічують 4 млн таких людей.
«Один з основних фокусів нашої роботи — це вирішення житлової проблеми постраждалих. А також ми розглянули питання і дали свої пропозиції, своє бачення і по фінансовій допомозі, по гуманітарній допомозі, і по тому, як удосконалити програму “єВідновлення”. Ми розглянули, яка ситуація у нас із захистом прав українських біженців за кордоном, яких за оцінками УВКБ ООН 6 млн. Основні наші законодавчі ініціативи й законопроєкти, які стосуються от саме виплати грошової допомоги. Критерії виплати допомоги на проживання, це те, що найбільше турбує людей», — наголосив парламентар.
Юридичний форум спрямований на обговорення викликів, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи, і на визначення перспектив розвитку правової підтримки, сприяючи побудові справедливішого й безпечнішого суспільства.
Також: як працює програма “єОселя” і що потрібно знати переселенцям з Донеччини та Луганщини
Також: соціальне житло для маріупольців: який проєкт реалізовується в Києві