
У Києві презентували видання про вишиті сорочки Луганщини
У Всесвітній день вишиванки в Києві презентували видання «Вишиті сорочки Луганщини» авторів Володимира Щибря та Лесі Воронюк.
Східний Варіант відвідав подію та розповів головне у матеріалі.
Видання розповідає про унікальну колекцію артефактів луганського регіону, що знаходяться в групі зберігання «Тканина та одяг» фондів Національного музею народної архітектури та побуту України. Упорядники зацифрували та науково описали понад 100 одиниць одягу із Біловодського, Білокуракинського, Кремінського, Новоайдарського, Новопсковського, Сватівського та Старобільського районів.
Автори — Володимир Щибря та Леся Воронюк. Володимир Щибря — кандидат історичних наук, директор Центру фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, асистент кафедри фольклористики. Леся Воронюк — українська письменниця, журналістка, продюсерка, членкиня Національної спілки журналістів України, засновниця Всесвітнього дня вишиванки.

Роботу над виданням автори почали восени 2023 року. Команда зацифрувала, фотографувала та науково описала понад 100 вишитих сорочок із Луганщини. Окрім цього, у книзі представлені схеми вишивки, щоб кожен міг відтворити народну сорочку регіону.
Окрім презентації книги, була виставка луганських вишитих сорочок із різних куточків регіону. Зокрема, сорочка з села Олексіївка Щастинської громади початку XX століття, відтворена сучасниками. Побачити її в Києві було дуже приємно, розповіла в. о. начальника Щастинської міської військової адміністрації Вікторія Гаруст.

«Ця книга — справжній скарб. Мені здається, у кожній родині, особливо наших луганських, вона має бути. Щоб молодь, і діти, і дорослі знали й памʼятали культуру нашого регіону. Я була дуже приємно вражена, побачивши на виставці нашу Щастинську сорочку. Велика вдячність людям, які не пройшли повз і проробили таку роботу для Луганщини. Зараз це дуже важливо, адже якраз усі ці ниточки, які нас повʼязують, тримають нас ці три роки. У перший рік було нескладно, а зараз уже важче і важче. І ці ниточки — окриляють, дають надію, що ми одна громада. І не важливо, що зараз території тимчасово окуповані. Ми чекаємо деокупації, однак ми разом, ми обʼєднані», — поділилася в. о. начальника Щастинської міської військової адміністрації Вікторія Гаруст.

Подію відвідав начальник Станично-Луганської селищної військової адміністрації Сергій Ісаєв:
«Я дуже радий, що Луганська область знову звучить, і ми бачимо її в одязі: різноманітному, цікавому. Це наша історія, наша національність, душа й серце. Я думаю, що нашим мешканцям буде цікаво подивитися і головне — відродити те, що, можливо, ми трохи втратили з тимчасовою окупацією».

На презентації видання відвідувачі та відвідувачки були в українських вишитих сорочках. Усі — індивідуальні та унікальні, які розповідають історію нашого народу.
Читайте повністю матеріал: «Унікальний код регіону»: у Києві презентували видання про вишиті сорочки Луганщини
Читайте також: «Це моє життя. Це — оберіг»: як переселенка з Донеччини виїжджала з окупації з вишиванками
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.