У Краматорську порівняли зарплату на провідних заводах міста
Зі звіту про виконання бюджету Краматорська за перший квартал стало відомо, що на Новокраматорському машинобудівному заводі (НКМЗ) та "Краматорськтеплоенерго" зросла середньомісячна заробітна плата, а ось на "Енергомашспецсталі" (ЕМСС) вона дещо впала.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Краматорськ пост
Промислове виробництво в основному впало, а ось роздрібна торгівля зросла
Так, у документі йдеться, що за перший квартал 2021 на НКМЗ середньомісячна заробітна плата збільшилася на 2445,4 грн і становить 19750,2 грн. При цьому зменшилась середньооблікова чисельність працівників на 576 осіб.
У квітні пресслужба заводу повідомляла, що середньомісячна зарплата одного працівника НКМЗ у 2020 році в порівнянні з 2019 збільшилася на 6,9% і склала 17329 грн.
Читайте також: Краматорськ лідирує за фінансуванням будівництва та регіонального розвитку, а Сєвєродонецьк потрапив до списку аутсайдерів
На ЕМСС середньомісячна зарплата зменшилася на 380 грн і становить 17707,7 грн, а середньооблікова чисельність працівників збільшилася на 80 осіб, йдеться у звіті про виконання бюджету.
На річних загальних зборах акціонерів "ЕМСС" у квітні пролунало, що зростання середньої заробітної плати за минулий рік склало 17,1% і її рівень досяг 19 595,8 грн.
На "Краматорськтеплоенерго" середньомісячна зарплатня виросла на 1098,2 грн і становить 13694 грн. Середньооблікова чисельність працівників збільшилася на 10 осіб.
До переліку так званих "бюджетоутворюючих" підприємств наразі входять вісім заводів: "Новокраматорський машинобудівний завод", "Енергомашспецсталь", "Краматорський феросплавний завод", "Краматорський завод важкого верстатобудування", "Краматорськтеплоенерго", "Краматорський металопрокатний завод", "Фурлендер", "Донмет". Вони дають 25,3% надходжень податку з доходів фізичних осіб до міського бюджету.
Із звіту про виконання бюджету ми дізнаємося, що у порівнянні з першим кварталом минулого року НКМЗ, ЕМСС, "Донмет", "Краматорськтеплоенерго" та "КЗВВ" сплатили більше податків на доходи фізичних осіб. На "КЗВВ" взагалі надходження з податку виросли у 49,3 рази (за перший квартал 2020 від заводу надійшло 7,1 тис. грн, а за перший квартал 2021 - 343,2 тис. грн)
Погіршили свої фінансові показники СКМЗ (одне з колишніх "бюджетоутворюючих" підприємств, яке вже не працює), КФЗ, КМПЗ та "Фурлендер". Від СКМЗ надійшло на 99,9% менше надходжень, ніж за перший квартал минулого року, від КФЗ - на 77,8% менше, від "Фурлендера" - на 52,9% менше, від КМПЗ - на 9,6% менше.