У Києві працює хаб для переселенців із Селидівської громади

0
Фото: Східний Варіант
Фото: Східний Варіант

Минулого літа в селі Петропавлівська Борщагівка, що поруч із Києвом, відкрився Центр підтримки ВПО Селидівської громади «Селидово.UA». Тут переселенці отримують гуманітарну, психологічну та соціальну допомогу. Поруч працює амбулаторія селидівської лікарні.

Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.

У жовтні 2024 року Селидове окупувала російська армія. Місто майже повністю зруйноване через ворожі обстріли та важкі бої. Приблизно 20 тисяч людей вимушено покинули рідні домівки, щоб вберегти свої життя. Переселенці громади можуть отримати допомогу в трьох хабах, які працюють у Петропавлівській Борщагівці поруч із Києвом, Камʼянському Дніпропетровської області та Нововолинську Волинської області.

Фото: Східний Варіант

Центр підтримки ВПО Селидівської громади запрацював у Петропавлівській Борщагівці в серпні минулого року. Тоді ситуація на Донеччині загострилася: ворог підійшов до околиць Покровська та стрімко наближався до Селидового. Міська адміністрація розпочала екстрену евакуацію. Мешканці масово виїжджали з міста. Тому прийняли рішення відкрити хаби підтримки переселенців громади.

«На зараз в Україні працює три хаби Селидівської громади. Перший ми відкрили тут, у Петропавлівській Борщагівці. Довго шукали відповідне місце, щоб оплата оренди була вигідна і для людей зручно діставатися. Спочатку ми перебували в іншому приміщенні, за пʼять хвилин звідси, зараз там працює амбулаторія Центру первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради, яка надає послуги нашим переселенцям та місцевим. Ще один хаб працює в Камʼянському Дніпропетровської області. Бо там зупинилася значна кількість наших переселенців, які хотіли бути ближче до дому, до Донецької області. А третій — у Нововолинську Волинської області. Нововолинськ — це шахтарське місто. І між нашим та їхнім керівництвом тривали розмови, щоб наших шахтарів та їхніх родин розмістити в Нововолинську та забезпечити роботою. Тому там відкрили третій хаб», — розповідає Тетяна Брянцева, заступниця міського голови Селидівської міської ради.

Тетяна Брянцева. Фото: Східний Варіант

У кожному хабі переселенці отримують гуманітарну допомогу. Це харчові пакунки, де є борошно, крупи, макарони, консерви, чай, цукор, солодке. За наявності видають гігієнічні набори, де є порошки, зубні пасти, мило та інше необхідне для господарства приладдя. Зараз гуманітарки стало менше, каже Тетяна Брянцева. Та все одно керівництво громади намагається забезпечити якомога більше родин допомогою.

Окрім пакунків, у хабах надають соціальну, консультаційну, інформаційну та юридичну допомогу. У зазначені дати приймають спеціалісти міської адміністрації, Центру надання адміністративних послуг, юридичного та Пенсійного фондів.

Начальниця Управління соціального захисту населення Інна Миколаївна розповідає, що найбільший виклик для переселенців зараз — житло. Особливо важка ситуація для людей похилого віку та людей з інвалідністю. Вони вимушено покинули домівку, в якій прижили все життя, тому важко адаптуються до нових умов.

Інна Миколаївна. Фото: Східний Варіант

«Зараз ми розглядаємо питання створення стаціонарного відділення для осіб з інвалідністю та людей похилого віку, адже вони є найбільш вразливою категорією. І в селі Миколаївка Одеської області вже є приміщення, де ми приступаємо до ремонтних робіт. Попри те, що наша громада сьогодні окупована, ми виконуємо всі задачі. Це соціальний захист, юридичний супровід, консультації, ветеранська політика, адаптація в нових регіонах, працевлаштування», — розповідає Інна Миколаївна.

У хабі проводять розважальні заходи для дітей та дорослих: майстер-класи, арттерапія, фітнес-заняття, святкування урочистих дат. Усі заходи безплатні.

Фото: Східний Варіант

Недалеко від «Селидово.UA» працює амбулаторія Центру первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради. Саме тут спершу працював хаб. Тетяна Брянцева ділиться, що ділили з лікарями приміщення навпіл: в одному приймали пацієнтів, в іншому — видавали гуманітарку.

В амбулаторії переселенцям із Селидового та місцевим мешканцям надають послуги первинної ланки: підписання декларації з терапевтом чи сімейним лікарем, надання невідкладної медичної допомоги, консультації щодо здорового способу життя, здача аналізів, планові щеплення, крапельниці тощо. Зараз тут працюють над військовим пакетом послуг, який передбачатиме психологічну та медичну допомогу для ветеранів та учасників бойових дій.

Денний стаціонар амбулаторії. Фото: Східний Варіант

Центр підтримки ВПО «Селидове.UA» працює на адресі: Київська область с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Борщагівська, 30 А. Понеділок-пʼятниця з 9 до 17.

У Камʼянському хаб працює на адресі: Дніпропетровська область, м. Кам’янське вул. В. Стуса, 15 Б. Понеділок-пʼятниця з 8 до 17.

У Нововолинську на адресі бул. Шевченка, 7. Понеділок-пʼятниця з 9 до 17:15.

Номер для довідок: 0 800 33 64 54

Амбулаторія Селидівської міської ради працює на адресі: вул. Волинська, 1, Петропавлівська Борщагівка.

Номер для довідок: 099 728 7020

Читайте цю публікацію повністю: «Ми зберігаємо історію про наше місто»: як хаб у Києві об’єднує переселенців із Селидівської громади

Також читайте: «Це центр, який обʼєднує переселенців»: як на Київщині зберегли будинок Луганщини другої половини XX століття

В
0
21 липня понеділок
ЕксклюзивУ Києві працює хаб для переселенців із Селидівської громади

Як кризи стають поштовхом до нових можливостей: історія переселенки з Луганщини
ІсторіяЯк кризи стають поштовхом до нових можливостей: історія переселенки з Луганщини

Популярні новини

Subscription: Plane Paper

Підписуйтеся на розсилку

21 липня понеділок
ЕксклюзивУ Києві працює хаб для переселенців із Селидівської громади

Як кризи стають поштовхом до нових можливостей: історія переселенки з Луганщини
ІсторіяЯк кризи стають поштовхом до нових можливостей: історія переселенки з Луганщини

Subscription: Plane Paper

Підписуйтеся на розсилку

Популярні новини

Підписуйтеся на розсилку