У Донецькій ОВА провели засідання координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності
20 листопада відбулось чергове засідання координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Донецькій облдержадміністрації.
Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація
У засіданні брали участь члени координаційної ради, заступники голів районних державних адміністрацій, районних військових адміністрацій, військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області, військово-цивільних адміністрацій, виконавчих комітетів міських, селищних, сільських рад, керівники структурних підрозділів, що опікуються питаннями сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності, представники інститутів громадянського суспільства.
На засіданні обговорили питання формування та реалізації державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності в галузі культури як складової національної безпеки та систему роботи щодо утвердження української національної та громадянської ідентичності у закладах освіти Донецької області та залучення інститутів громадянського суспільства до розробки Регіональної цільової соціальної програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2028 року.
Андрій Дубяга, завідувач відділу національного виховання, позашкільної та громадянсько-історичної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, у своєму виступі зазначив, що 56 300 здобувачі освіти Донецької області протягом 2024 року долучилися до 399 обласних масових заходів національно-патріотичного виховання.
Для 7 200 педагогічних працівників проведено 48 інструктивно-методичних заходів.
Також було підкреслено, що Донеччина була представлена на Всеукраїнському етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у всіх вікових категоріях. У межах заходу команди області були відзначені грамотами за відмінне виконання обов’язків під час несення осавульної служби, за високий результат у вишколі «Спортивне орієнтування», за підготовку та злагодженість команди під час виконання тактичних дій на полі бою.
Ірина Ільченко, головний спеціаліст відділу культурно-дозвіллєвої діяльності управління культури і туризму облдержадміністрації доповіла, що з метою популяризації української мови станом на 1 листопада 2024 року на території області з 46 територіальних громад затвердили мовні програми 42 громади та 5 райдержадміністрацій. Також в області перейменовано 2905 об’єктів топонімії населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики. У 2023 році бібліотеки області та гуманітарні хаби, які діють на території інших областей, отримали 11 484 примірники книг, у 2024 році бібліотеки області отримали 4608 примірників книг.
Лілія Золкіна, начальник управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації, презентувала проєкт Регіональної цільової соціальної програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2028 року, яка має на меті відродити і зміцнити українську ідентичність, зберегти історичну пам’ять, розвивати українську мову і культуру, створити сприятливе середовище для розвитку громадянського суспільства, інтегрувати Донеччину в європейський простір, щоб кожен мешканець Донеччини пишався своєю українськістю, знав свою історію і культуру.
До розробки програми долучаються всі зацікавлені сторони: органи державної влади та місцевого самоврядування, експерти, молодь і представники інститутів громадянського суспільства.
Пропозиції щодо проєкту програми інститути громадянського суспільства можуть надавати на електронну адресу управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації [email protected].
Також: у Слов'янську у день Гідності та Свободи поклали квіти до меморіальних дошок Героям України
Також: у Краматорську відбулись меморіальні заходи до дня Гідності та Свободи (фото)