
У Донецькій ОДА розповіли, як жертвам домашнього насильства потрапити до шелтера
До початку повномасштабного вторгнення на території Донецької області функціонували 33 спеціалізовані заклади, які надавали соціально-психологічну підтримку постраждалим від домашнього насильства. Наразі залишилось 10 таких закладів, решта або розбиті, або опинились на окупованій території.
Про це повідомили у Донецькій обласній державній адміністрації.
Наразі в регіоні нема жодного притулку з цілодобовим перебуванням для жертв домашнього насильства, які свого часу відкривались у різних громадах області. 2 таких шелтери знищені, 4 опинились на окупованій території, ще 1 притулок не може працювати з безпекових причин, бо знаходиться на лінії розмежування.
Бувають випадки, коли через домашнє насильство жінки потребують негайно виїхати з будинку, де проживають разом з кривдником, та сховатись у притулку. Саме так і допомагали постраждалим відповідні структури до повномасштабного вторгнення.
"Тепер за подібних обставин жертву домашнього насильства везуть до кордону з Дніпропетровською областю, передають її мобільній бригаді сусіднього регіону, яка далі везе жінку до робочого шелтера", — зазначили в ОДА.
З лютого 2022 року таким маршрутом вивезли з Донеччини до притулку в іншій області 2 жінки. Про такий маршрут вдалось домовитись з ГО "Мартин клуб" у Дніпрі, яка опікується питаннями допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства та співпрацює з Донеччиною саме у цьому напрямку.
За словами начальниці управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОДА Лілії Золкіної, найчастіше спеціалісти в громадах надають психологічну підтримку постраждалим від домашнього насильства, після чого жінка з дітьми зголошується на евакуацію без кривдника. У таких випадках притулок не потрібен.
Читайте також: Патрульні Краматорська і Слов'янська за минулі вихідні склали 7 протоколів за домашнє насильство
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.