У Дніпрі переселенців зі сходу України навчають протимінної безпеки

Правозахисна організація «Щит», яку очолює покровчанка Марія Шамоніна, зараз працює в Дніпрі. Її представники в громадах Дніпропетровської області проводять тренінги з мінної безпеки для населення.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Мета — навчити українців та українок правильно діяти на замінованих територіях. Такі ж тренінги проводить Центр єдності та національного спротиву Донецької області.
Центр єдності та національного спротиву, який працює на базі Донецького обласного молодіжного центру за ініціативи Президента України та Міністерства оборони, проводить заняття за підтримки Товариства Червоного Хреста.

Під час навчання слухачі та слухачки проходять основи безпечної поведінки на замінованих територіях, вивчають види вибухонебезпечних предметів та порядок дій у випадку загрози.
Як це працює?
Правозахисна організація з Покровська «Щит» працює з 2018 року. Її голова Марія Шамоніна розповідає, що їхні проєкти були направлені на розвиток суспільства.
З перших днів повномасштабного вторгнення росії «Щит» став центром підтримки переселенців та мешканців Донеччини. Представники отримували від партнерів гуманітарну допомогу та передавали нужденним. За увесь час гуманітарної роботи вдалося забезпечити продуктами понад 10 тисяч родин, серед них — люди з інвалідністю та родини з дітьми.
У 2023 році «Щит» повернувся до своєї звичної роботи: проводив тренінги з протидії гендерно зумовленому та домашньому насильству, якими охопив Покровськ, Мирноград та Добропілля. Восени 2024 року Марії та іншим членам організації довелося покинути Покровськ через стрімке наближення лінії фронту. Зараз вони працюють у Дніпрі. Один із сучасних напрямків роботи — інформаційні сесії протимінної безпеки.

«Наші представниці навчалися в наших партнерів «HALO Trust» та отримали міжнародну сертифікацію освіти з гуманітарного розмінування. Вони навчалися, склали іспити й отримали сертифікацію. І тепер вони працюють, організовують сесії в Дніпрі та наближених громадах», — розповідає Марія Шамоніна.
Навчання триває 4 години, за які слухачі та слухачки дізнаються про види мін, способи їх ідентифікації та правила дій у випадку виявлення загрози.
Станом на зараз «Щит» провів уже 15 тренінгів із протимінної безпеки з 30 запланованих на цей рік. На кожному присутні 15–18 відвідувачів. Тож усього завдяки навчанню обізнаними з питань протимінної безпеки стане приблизно 500 людей.
На заняттях із протимінної безпеки учасники вивчають види вибухонебезпечних предметів, їхній зовнішній вигляд та правила поведінки у випадку їхнього виявлення.
«Знання про мінну безпеку можуть врятувати життя, і це найголовніша мета таких занять. Ми знаємо багато випадків, коли ворог маскував вибухонебезпечні предмети в побутових речах. І це, на жаль, дуже поширена практика, тому людям потрібно постійно наголошувати про правила безпеки. Це актуально не лише для Донеччини, а і для інших регіонів, де проходили або проходять бойові дії», — розповідає координатор Центру єдності та національного спротиву Павло Федоренко.
Читайте повністю цей матеріал: «Обізнаний — значить захищений»: як мешканців та переселенців сходу навчають протимінної безпеки
Також читайте: «Закликаємо всіх виїжджати»: як із прифронту евакуюють дітей та що треба знати батькам
Популярні новини
