Третина студентів з ТОТ бачать своє майбутнє з Україною, - дослідження
2 листопада 2021 року відбулася пресконференція Міністерства освіти і науки України та ГО «Фонд «Відкрита політика»: «Підсумки вступної кампанії до українських ЗВО з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму у 2021 році».
Організатором пресконференції є Фонд «Відкрита політика» спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».
За словами міністра освіти і науки України Сергія ШКАРЛЕТА, з початку роботи освітніх центрів «Донбас/Крим-Україна» вдвічі збільшилася кількість вступників з тимчасово окупованих територій до українських закладів вищої освіти.
"Якщо 2016 року до українських ЗВО вступили 1008 студентів, то вже 2021 року – 2083 студенти", – зауважив міністр.
За результатами вступу у 2021 році найбільш привабливими для вступників через освітні центри «Донбас-Україна» стали такі заклади вищої освіти: Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля (152 особи), Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (124 особи), Харківський національний університет ім. Каразіна (91 особа), Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка (89 осіб), Горлівський інститут іноземних мов державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» (85 осіб).
У п’ятірку ЗВО з зарахування вступників через освітні центри «Крим-Україна» потрапили: Таврійський національний університет ім. Вернадського (49 осіб), Херсонський державний аграрно-економічний університет (37 осіб), Київський національний університет ім. Тараса Шевченка (34 особи), Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» ім. Сікорського (21 особа), національний медичний університет ім. Богомольця (12 осіб).
Виконавча директорка Фонду «Відкрита політика» Ірина ЖДАНОВА презентувала соціологічного опитування «Вступна кампанія-2021: досягнення та перешкоди», яке за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» провели у вересні та жовтні цього року. В опитуванні взяли участь 262 респонденти: студенти з ТОТ, які вступили до закладів вищої освіти, вчителі та викладачі, які працюють з учнями/студентами з тимчасово окупованих територій, представники освітніх центрів «Донбас/Крим-Україна», керівники підготовчих курсів, відповідальні секретарі приймальних комісій.
За словами Ірини ЖДАНОВОЇ, на питання «Чому ви обрали шлях здобуття освіти в Україні», 68% опитуваних студентів відповіли, що мотивацією є більші перспективи на гідне життя, високі шанси на працевлаштування та можливість продовжити навчання за кордоном.
Як зауважила Ірина ЖДАНОВА, Фонд «Відкрита політика» вже розпочав інформаційну кампанію для абітурієнтів з ТОТ на 2022 рік.
"Адже саме зараз абітурієнти роблять свій вибір та розпочинають активну підготовку до вступу, – зауважила виконавча директорка Фонду. – Спільно з МОН Фонд розробив інформаційні продукти для майбутньої вступної кампанії: постери «Вступ 2022 за спрощеною процедурою», «Дистанційна освіта 2021/2022 для дітей з ТОТ», аніма- та аудіоролик «Дистанційна освіта 2021/2022 для дітей з ТОТ», який транслюватиметься на «Українському радіо». Наостанок хочу озвучити найбільш цінний для нас результат опитування студентів. Третина опитаних студентів вже при вступі визначилася з тим, що своє майбутнє бачить тільки в Україні! Недарма символом інформаційної кампанії наступного року ми обрали телескоп, який дивиться в Україну", — сказала Жданова.