Стало відомо, скільки школярів, студентів і здобувачів фахової передвищої освіти розпочали на Луганщині 2024-2025 навчальний рік
Про початок 2024-2025 навчального року в закладах освіти Луганської області під час апаратної наради в ОДА доповіла в.о. директора департаменту освіти та науки Тетяна Поскрякова.
Про це повідомили у Луганській обласній державній адміністрації.
Зазначається, що освітній процес розпочався у 83 закладах загальної середньої освіти Луганщини, у 82 школах — за дистанційною формою. Усього до навчання стали 20 615 учнів.
Луганський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою здійснює освітній процес в очному форматі у навчальних приміщеннях Березанського професійного аграрного ліцею, що на Київщині. Наразі тут здобувають освіту 102 кадети.
У 2024-2025 навчальному році відкрито 59 перших класів (613 учнів), 101 п’ятий клас (2 477 учнів) та 75 десятих класів (1 710 учнів).
Для створення умов для здобуття освіти дітьми з особливими освітніми потребами функціонують 2 спеціальні класи (16 учнів) та 165 інклюзивних класів (280 учнів). У формі педагогічного патронажу здобуває освіту 31 дитина з ООП.
Продовжують роботу 7 інклюзивно-ресурсних центрів і 6 центрів професійного розвитку педагогічних працівників у територіальних громадах.
У 15 закладах дошкільної освіти області Лисичанської, Сєвєродонецької, Рубіжанської, Гірської та Білолуцької територіальних громад здобувають освіту в дистанційному режимі 344 вихованці.
Для якісної організації онлайн-навчання, забезпечення учнів і педагогічних працівників ноутбуками, хромбуками, планшетами отримано 6 787 девайсів від міжнародних партнерів, з них:
- 4 801 — для учнів;
- 1 986 — для педпрацівників.
У 9 закладах професійної (професійно-технічної) освіти вже навчаються 1 038 осіб, що становить 95% регіонального замовлення. Вступна кампанія там триває до 1 жовтня.
Молодших бакалаврів у дистанційному форматі готують 8 відокремлених структурних підрозділів університетів:
- 6 — державного Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка;
- 2 — Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля;
- 4 — державних закладів фахової передвищої освіти;
- 3 — комунальних заклади фахової передвищої освіти.
Крім 230 осіб, які здобувають освіту в рамках регіонального замовлення, додатково прийнято близько 120 осіб на контрактну форму навчання.
До 15 закладів фахової передвищої освіти цього року вступили 1 234 особи, загалом до навчання став 3 061 студент.
4 релоковані виші Луганської області розпочали освітній процес за місцем тимчасового переміщення:
- Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля (Київ) — для здобувачів І-II курсів у змішаному (аудиторно-дистанційному), а для інших у дистанційному форматі;
- Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка (Полтава, Лубни, Миргород) — у змішаному (аудиторно-дистанційному) форматі;
- Луганський державний медичний університет (Рівне) — в очному форматі;
- Луганська державна академія культури і мистецтв (Київ) — у змішаному форматі (цикл соціально-гуманітарних та загальнонавчальних дисциплін – дистанційно, фахові дисципліни – очно).
Усього у вищих навчальних закладах регіону здобувають освіту 11 416 хлопців і дівчат, прийом склав 2 268 осіб.
Нагадаємо, 2 студентам вишів Луганщини призначили урядові академічні стипендії.
Читайте також: З Луганщини на Полтавщину. Історія вчительки, яка продовжує плекати українську культуру через освітню діяльність