Спортивні функціонери Луганщини та Донеччини розповіли, як змінюється спортивна інфраструктура в регіонах
У 2020 році президент започаткував програму «Велике будівництво». В Донецькій області за цією програмою збудували 5 сучасних стадіонів: 2 в Краматорську, по одному в Селидовому, Слов'янську та Волновасі. Загальна вартість будівництва і реконструкції цих об'єктів складає 143,5 мільйони гривень.
Про це йдеться в матеріалі “Східного варіанту”.
За оцінками місцевої влади таким чином до спорту залучили 10 тисяч людей на Донеччині. На цих об'єктах проводять змагання міського та обласного рівнів, а також проходить тренувальний процес учнів ДЮСШ.
Читайте також: спортивна реінтеграція. Як попри втрати після окупації відновлюється спорт Донбасу
У цьому році програму продовжили та реалізують в області три спортивні об'єкти:
- спортивний комплекс для розвитку велосипедного спорту у місті Лиман. Вартість 96 млн грн;
- 25-ти метровий басейн у Краматорську. Вартість 80,2 млн грн;
- реконструкція 50-ти метрового басейну «Нептун» у Маріуполі. Вартість 119,9 млн грн.
На Луганщині теж реконструювали олімпійську базу «Олімп» у Сєвєродонецьку. Там бігові доріжки, басейн, центри медичного обслуговування.
Для зовсім юних спортсменів в області проводять кілька масштабних та всеукраїнських турнірів. Один з них «Спортивна надія України». Змагання в цьому році включають п'ять видів спорту і проходитимуть в Кремінній, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Лисичанську.
Також проводять «Круті ігри» для школярів». Це новий формат рухової активності для дітей.В районах проводять відбори та залучають до спортивної активності близько 10 тисяч дітей. До фіналу потрапляють до 700 юних спортсменів, де вони розігрують нагороди.
За словами голови луганського обласного відділення Національного олімпійського комітету Віктора Острєцова, у 2015, 2016 роках в області розглядали можливість залучення дітей з окупованих територій. І деяких талановитих спортсменів та тренерів вдалося забрати. Зараз же юні спортсмени з ОРДЛО практично не переїздять на підконтрольну Україні територію, попри вочевидь набагато кращі умови та перспективи.
«Там (на непідконтрольній території, - ред.) звісно, залишилось багато спортивної інфраструктури, тренерський склад. Але розвитку там немає», - говорить Віктор Острєцов.
За його словами, в Луганській та Донецькій областях українській владі потрібно не словами, а діями доводити, що тут кращі умови для реалізації.
«Є неприємна ситуація, коли луганський спортсмен Олександр Бондар на цьогорічній олімпіаді виступив за Росію і приніс бронзову нагороду в синхронних стрибках у воду. Він тренувався багато років, гроші з нашого бюджету витрачалися на його тренування, утримання, проживання, харчування, зарплату тренера, а він бере бронзову медаль Олімпійських ігор для іншої країни. Так не має бути. Тут треба ідеологічно працювати», — зазначив Віктор Острєцов.