Спортсменки з Краматорська завоювали призові місця на Кубку світу з фігурного катання
Поїздка на міжнародний чемпіонат у Польщі коштувала родині 30 000 тисяч гривень. Спортсменки показали відмінні результати.
Про це Східний варіант повідомляє з посиланням на Суспільне
Срібну та дві бронзові медалі привезли додому краматорчанки з Кубка світу по фігурному катанню на роликових ковзанах. Змагання проходили у польському місті Цепшин з 14 по 19 вересня.
Участь у них взяли представники 13 країн світу. Серед них: Україна, Молдова, США та інші. Ганна Винник, Таїсія Супрун та Марія Єщенко з Краматорська увійшли у трійку призерів кожна у своїй категорії. Вони вже повернулися додому і готуються до нових змагань.
Цьогорічна бронзова чемпіонка світу з фігурного катання на роликових ковзанах Марія Єщенко виконує елемент "вовчок" на міжнародних змаганнях у Польщі, місто Цепшин. Фігуристка Марія Єщенко розповідає, до змагань зазвичай починають готуватися за пів року. І попри підготовку, все одно хвилюються.
"Я трошки хвилювалася, що у мене нічого не вийде, мене все обіграють, але я все емоції в себе втиснула, намагалася не хвилюватися, пішла і виступила. Коли мене нагороджували, я була дуже здивована, що я посіла третє місце на Кубку Світу. Я думала, що це не я виступала", - каже бронзова призерка Кубку Світу з фігурного катання на роликових ковзанах Марія Єщенко.
Тренуються дівчата три рази на тиждень по дві години. Спортивну залу для тренувань, батьки юних фігуристок орендують за власні гроші. Вона не має спеціального покриття для катання на роликових ковзанах. А взимку тут не має опалення. Мама Таїсії, Марина Супрун розповідає, що участь у змаганнях, постановка номера проходить за гроші батьків. Поїздка на міжнародний чемпіонат у Польщі коштувала родині 30 000 тисяч гривень.
"Це дуже витратний вид спорту, все фінансується коштами батьків немає у нас фінансування від федерації, від обладміністрації. Перед змаганнями у нас посилені тренування, збори проходять, тобто тренуємося щодня. Це відповідно й оренда, і оплата тренера ми оплачуємо своїми коштами", - розповідає мама Таїсії Марина Супрун.
Наразі, Краматорськ - єдине місто в області, де розвивається цей вид спорту. Тренер з фігурного катання на роликових ковзанах Ігор Маляр каже, що така ситуація склалась через брак тренерів.
"У нашій країні це новий вид спорту, він тільки набирає популярність і з кожним роком все більше і більше. У Донецькій області ці дівчата починали працювати на своєму ентузіазмі, а зараз все більше і більше розвивають свою майстерність", - каже тренер з фігурного катання на роликових ковзанах Ігор Маляр.
Стати тренером з фігурного катання на роликових ковзанах збирається срібна призерка Ганна Винник. Наступного року вона закінчує школу.
"Вже багато разів у мене були думки кинути, але я розуміла, а чим я буду ще займатися ?! Це зараз моє основне хобі, це в майбутньому мій заробіток, це зараз актуально. Це молодий вид спорту, який в майбутньому буде тільки розвиватися", - каже срібна призерка Кубку Світу з фігурного катання на роликових ковзанах Ганна Винник.
Зараз дівчата відпочили після змагань і вже планують нові програми до наступного 2022 року.