
Спілкування з представниками ТЦК та СП й поліціянтами щодо мобілізації має фіксуватися на фото та відео, — голова нацполіції Вигівський
Сповіщення військовозобов'язаного поліціянтами та представниками ТЦК та СП обов'язково має фіксуватися, а про протиправні дії поліціянтів слід повідомляти на 102, 112 або на гарячі лінії.
Про це повідомив голова Національної поліції Іван Вигівський.
За його словами, закон № 3633-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", що набрав чинності 18 травня, чітко передбачає, що під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК та СП або поліціянт здійснює фото- та відеофіксацію процесу пред'явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів і засобів фото- та відеофіксації (ч. 6 ст. 22 закону № 3543-XII "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію").
Щодо відповідальності поліціянтів, то Вигівський зазначив:
"Згідно з ч. 1 ст. 19 закону 580-VIII "Про Національну поліцію", у разі вчинення протиправних дій поліціянти несуть кримінальну, адміністративну, цивільноправову, матеріальну або дисциплінарну відповідальність залежно від кожного окремого випадку".
За словами Виговського, будь-який громадянин може повідомити про неправомірні дії поліціянтів за номерами 102 або 112, і на телефони гарячих ліній.
"Відразу буде реакція", — запевнив очільник нацполіції.
Іван Вигівський також зауважив, що крім механізму фіксації дій співробітників поліції й ТЦК та СП у Національної поліції є підрозділи, які на постійній основі здійснюють контроль за особовим складом щодо можливих протиправних дій.
Нагадаємо, у Міноборони дали відповіді на найбільш поширені питання про застосунок "Резерв+"
Читайте також: Через застосунок "Резерв+" відбулося вже понад 800 тисяч успішних оновлень даних
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.