
Спеціальна парламентська комісія захисту ВПО розглянула питання житла і продовження виплат
На черговому засіданні Спеціальної парламентської комісії захисту внутрішніх переселенців заслухали звіти керівників міністерств та відомств про виконання Стратегії політики внутрішнього переміщення. Обговорили питання стосовно ВПО.
Про це повідомив нардеп Павло Фролов.
В ході засідання утворили Робочу групу з вирішення житлової проблеми ВПО.
Фокусом роботи буде:
- розробка Стратегії забезпечення житлом ВПО та створення фондів тимчасового житла для ВПО;
- проведення системного аудиту та інвентаризації усіх потенційно придатних для проживання приміщень в Україні та встановлення по кожному об’єкту стану використання, ступеню готовності та вартості приведення його до належного стану;
- впровадження механізмів залучення коштів міжнародних організацій, волонтерів, інвесторів для швидкого вирішення житлового питання для найбільш незахищених категорій ВПО.
Сьогодні, на жаль, держава розмістила у місцях тимчасового проживання лише 46 тисяч переселенців або менше 1%, а за програмою Є-відновлення надала компенсації за пошкоджене житло 33 тисячам українців або 0,7 % ВПО. Можливість отримати пільговий кредит на 30 років під 3% річних та 3% першого внеску у Держмолодьжитло має дуже обмежена кількість ВПО з тих, хто готовий фінансувати свою нову оселю не чекаючи отримання житла від держави чи репарацій, — лише 1 з 35 бажаючих, — йдеться у повідомленні.
Тимчасова слідча комісія захисту ВПО визнала недостатньої роботу урядових структур щодо виконання Стратегії політики внутрішнього переміщення та доручила у місячний строк виконати усі передбачені заходи, зазначено у звіті.
Адже:
- методика оцінки потреб ВПО з урахуванням критеріїв вразливості лише в процесі розробки;
- фондів житла для тимчасового проживання – обмаль;
- електронний кабінет ВПО - не створено;
- пільгове кредитування здобуття освіти для ВПО поки немає;
- пільгової орендної ставки для облаштування гуртожитків для тимчасового проживання ВПО не запроваджено;
- можливості подання заявок на компенсацію за пошкоджене або знищене житло у період до початку повномасштабної агресії (2014-24.02.2022) не надано.
По питанню виплат допомоги на проживання для 2,5 мільйонів ВПО (2000 та 3000 грн) звернулись до Прем’єр-міністра щодо вжиття негайних заходів для автоматичного продовження цих виплат з 1 лютого 2024 року. Незважаючи на надскладну ситуацію з доходами держбюджету, ці мінімальні виплати для ВПО мають бути збережені. Урядовці запевнили, що найближчим часом необхідні рішення будуть прийняті, — доповів Павло Фролов.
Також: ООН представила План гуманітарного реагування по Україні на 2024 рік
А ще: Східний Варіант запустив щотижневу відеопрограму "Незламні зі сходу"
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.