Східний Варіант дізнався, що робить влада для вирішення житлового питання для ВПО з Донеччини

Східний Варіант дізнався в Донецької обласної військової адміністрації (ОВА), як чиновники намагаються розв’язати проблему із житлом для переселенців і чи вдається їм це.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
З моменту оголошення обов’язкової евакуації в Донецькій області в більш безпечних регіонах України безплатно розселили 11 148 осіб. Це люди, які під час евакуації особисто повідомили про потребу житла. Про це повідомила директорка департаменту соціального захисту населення Донецької ОВА Олена Токарева.
«Розміщення людей із Донецької області, які повідомили про потребу в житлі, здійснюється в тісній співпраці Донецької ОВА з приймаючими областями та громадською організацією «Координаційний гуманітарний центр», з урахуванням інформації стосовно вільних місць тимчасового житла», — повідомила Олена Токарева.
Місця тимчасово проживання для переселенців є й у Донецькій області. Станом на липень облаштовані 507 таких приміщень у Дружківській, Іллінівській, Краматорській, Лиманській, Словʼянській, Добропільській та Покровській громадах. Мова йде про 123 квартири та 384 кімнати в 6 гуртожитках. Також у наявності 6 житлових приміщень соціального призначення. Про це розповів директор Департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА Сергій Боєвський.
«На обліку для отримання тимчасового житла в Донецькій області перебуває 385 родин ВПО (або 774 людини). Забезпечені тимчасовим житлом 259 родин ВПО (або 441 людина). Також хочемо зазначити, що сьогодні Донецька область найбільше потерпає від збройної агресії російської федерації. За цих обставин, обʼєкти житлового фонду зазнають постійних пошкоджень та руйнувань. Територія Донецької області поділена на території активних бойових дій, можливих бойових дій та тимчасово окуповані. Враховуючи це, розробляти регіональні та місцеві програми створення тимчасового та соціального житла для переселенців у Донецькій області недоцільно. Повернутися до цього питання плануємо після припинення бойових дій у регіоні та скасування воєнного стану в країні», — повідомив Боєвський.
Програми забезпечення житлом реалізуються за межами Донецької області
За межами Донецької області деякі міські громади знаходять можливості забезпечити переселенців житлом. Один із таких прикладів — програма «ЯМаріуполь. Житло» Маріупольської міської військової адміністрації (МВА). Громада, яка повністю окупована, з підтримкою міжнародних партнерів та міського бюджету ремонтує занедбані гуртожитки та надає кімнати для розселення маріупольським родинам.
«У рамках проєкту Маріупольська МВА орендувала у Фонду державного майна України 9 гуртожитків у Дніпрі, Запоріжжі, Чернівцях, Кропивницькому, Івано-Франківську та Києві. Зараз відремонтовано та заселено три гуртожитки в Дніпрі та один поверх гуртожитку в Києві. У Запоріжжі, Кропивницькому та Чернівцях тривають ремонтні роботи. Для ще одного гуртожитку в Чернівцях та Івано-Франківську вже розроблено проєктно-кошторисну документацію на ремонт. У планах на наступні роки визначено ще 15 будівель, де після ремонту планується розселити понад 2300 родин ВПО, які подали заяви в центрах «ЯМаріуполь»», — розповів Сергій Боєвський.

Нещодавно Маріупольська МВА оголосила про початок нового проєкту, в якому для переселенців громади побудують житло в Білій Церкві Київської області.

Бахмутська громада зараз ремонтує будинок у Кропивницькому, в якому для 210 переселенців заплановано 105 однокімнатних квартир. Для забезпечення належних умов проживання приміщення облаштують меблями, побутовою технікою та іншими речами. Для цього залучають міжнародних партнерів.
Також Бахмутська громада ініціювала проєкт «Сталева мрія Бахмут-Гоща» — будівництво житлового кварталу «Відродження» для переселенців у селищі Гоща Рівненської області.
Сіверська громада ініціювала проєкт «Агромістечко для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та родин із дітьми» в Оноківській громаді Закарпатської області.
Читайте цей матеріал повністю: Житло переселенцям з Донеччини: що для цього робить влада?
Читайте також: Соціальне житло «ЯМаріуполь» у Києві: які умови проживання
Популярні новини
