Східний Варіант дізнався, як облаштовують місця тимчасового проживання для ВПО з Донеччини

До початку повномасштабного вторгнення на підконтрольних територіях Донеччини проживало близько 2 мільйонів людей. Зараз же залишається майже 270 тисяч. У пошуках безпеки люди покидають прифронтові території, стикаючись із головною проблемою — пошук доступного житла на новому місці.
Про це йдеться у публікації Східного Варіанта.
З початку повномасштабного вторгнення росії місця тимчасового проживання, де залишаються переселенці з Донеччини, отримали ліжка, матраци, постільну білизну, ковдри, подушки, шафи, столи, стільці, приліжкові тумби та інше. Багато з цих прихистків капітально відремонтували: замінили вікна, двері, електрокомунікації, каналізації, санвузли, душові та кухні. Про це розповіла директорка Департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку й зовнішніх відносин Донецької ОВА Оксана Головко.
Для забезпечення побутових потреб до місць тимчасового проживання в Дніпрі, Лубнах, Нікополі, Горішніх Плавнях, Запоріжжі, Хусті та Жовтих Водах міжнародними та благодійними організаціями передано холодильники, електричні плити, мікрохвильові печі, мультиварки, електрочайники, витяжки, м’ясорубки, посуд, пральні та сушильні машини, пилосмоки, фени, праски, бойлери, кондиціонери, телевізори, швейні машини та генератори тощо. Для підготовки до зимового періоду надавались обігрівачі, твердопаливні котли, 357 тонн паливних брикетів, зарядні станції та гелеві батареї для безперебійного живлення.
«Гуманітарна допомога включала постачання гігієнічних наборів, рушників, каністр для води, сонячних ламп, кухонних наборів, одягу та взуття для задоволення базових потреб ВПО. Для створення комфортного середовища облаштовано інформаційні точки з комп’ютерами, планшетами, принтерами та Wi-Fi у Лубнах, Дніпрі, Хусті, Полтаві та Нижніх Воротах. Фінансова підтримка передбачала гранти на ремонти, закупівлю обладнання, палива, теплоощадних вікон і дверей для місць тимчасового проживання у Львівській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях», — розповідає Оксана Головко.
За допомогою Агентства ООН у справах біженців у Дніпрі завершили капітальний ремонт місця тимчасово проживання для 33 сімей. ГО «Проліска» за підтримки УВКБ ООН та Українського Гуманітарного Фонду (UHF) облаштувала місця тимчасового проживання в Дніпропетровській, Закарпатській і Полтавській областях, передавши меблі, побутову техніку та облаштувавши інформаційні простори.
За словами журналістів Східного Варіанта, наразі тільки у Маріупольської громади за фактом є програма розв'язання проблеми житла для переселенців. До програми «ЯМаріуполь. Житло» є питання, та й за три роки роботи вдалося забезпечити житлом приблизно 700 осіб (коли в Маріуполі проживало майже пів мільйона). Але поки що це єдиний приклад із Донецької області, коли переселенці змогли отримати місце проживання зі зручностями.
Інших успішних кейсів розселення переселенців із Донеччини поки що немає.
Читайте про житло для переселенців з Донеччини повністю у матеріалі.
Також читайте: Житло для переселенців Луганщини: як отримати та що треба знати
Популярні новини
