Щастинська громада направила на підтримку ВПО 2,8 мільйоні гривень

0
фото: Луганська ОВА
фото: Луганська ОВА

Громадами району розроблено та впроваджено цільові програми підтримки ВПО, військовослужбовців та родин із дітьми.

Про це повідомила Луганська обласна державна адміністрація

"У 2025 році військовими адміністраціями розширений перелік категорій осіб, що мають право на отримання матеріальної допомоги, та збільшено суми виплат. Тож, матеріальну допомогу вже отримали понад 797 внутрішньо переміщених осіб на суму 2,8 млн грн; 76 ветеранів війни, 165 військовослужбовців та шість осіб, членів їхніх сімей, на загальну суму понад 4,1 млн грн." — зазначається у повідомленні.

«Наші люди заслуговують на підтримку, тепло та відчуття дому, навіть перебуваючи далеко від рідної Луганщини. Тому ми робимо усе можливе в межах наших повноважень - і навіть трохи більше», — зазначила голова Щастинської районної державної адміністрації Тетяна Новикова.

Тетяна Новикова повідомила, що Координаційні центри допомоги внутрішньо переміщеним особам «Луганщина моя», якими опікуються військові адміністрації Щастинського району, діють у м. Кропивницький, м. Луцьк, м. Одеса, м. Суми та м. Ужгород.

Крім гуманітарної допомоги, у хабах надаються медичні, юридичні, психологічні та соціальні послуги, організовуються різноманітні заходи.

На базі КУ «Новоайдарський центр надання соціальних послуг» запроваджена послуга соціальної адаптації. Її мета — допомогти людям, які втратили рідних, пережили полон, чи інші важкі події, повернутись до самостійного життя та інтегруватись у приймаючу громаду.

Для всіх учнів, незалежно від місця їх перебування, працюють Щастинський ліцей № 1 імені Костянтина Кутового та Новоайдарський ліцей, де протягом 2024-2025 навчального року в дистанційному форматі здобували освіту 380 дітей.

Відновлено роботу КНП «Новоайдарська багатопрофільна лікарня» та КНП «Новоайдарський центр ПМСД», де пацієнти можуть отримати допомогу дистанційно — через телефон, месенджери та офіційний сайт.

Громадами району для розширення спектру послуг, що надаються, укладено низку меморандумів і угод про співпрацю.

Так, Новоайдарська громада підписала меморандуми з Перечинською та Ужгородською міськими радами, що дозволило 35 переселенцям отримати житло в компактних модульних поселеннях. Кожна з цих родин отримала не лише дах над головою, а й стабільність, підтримку громади та можливість почати новий етап життя — у безпечному середовищі.

Нижньотеплівська територіальна громада підписала меморандум про співпрацю з Благодійним фондом «Карітас Коломия», який охоплює спільну діяльність у сфері інформаційної, соціальної, гуманітарної та житлової підтримки. Ключовий напрям — організація тимчасового житла для ВПО.

Також: до 400 тисяч рублів у "лнр" становитиме штраф "за викидання сміття"

Спротив розмістив українські знаки у Донецьку і Луганську (фото)
Проукраїнський спротив нагадав на тимчасово окупованих територіях, що Донеччина та Луганщина — це Україна! Про це рух ”Жовта Стрічка” повідомив у Телеграм. ”Спротив на Донбасі триває! Сьогодні публікуємо світлини зі Жданівки, Донецька, Луганська та Перевальська. Активісти руху ”Жовта Стрічка” розвішали містами партію жовтих стрічок — незмінних символів спротиву російській окупації. Крім цього, жовті стрічки було поширено і у вигляді графіті. Спротив триває. Бо Донеччина та Луганщина — це
V
0
21 липня понеділок
ЕксклюзивУ Києві працює хаб для переселенців із Селидівської громади

Як кризи стають поштовхом до нових можливостей: історія переселенки з Луганщини
ІсторіяЯк кризи стають поштовхом до нових можливостей: історія переселенки з Луганщини

Популярні новини

Subscription: Plane Paper

Підписуйтеся на розсилку

21 липня понеділок
ЕксклюзивУ Києві працює хаб для переселенців із Селидівської громади

Як кризи стають поштовхом до нових можливостей: історія переселенки з Луганщини
ІсторіяЯк кризи стають поштовхом до нових можливостей: історія переселенки з Луганщини

Subscription: Plane Paper

Підписуйтеся на розсилку

Популярні новини

Підписуйтеся на розсилку