Суспільство

СБУ повідомила про нову схему шахраїв "ваш син у полоні бойовиків"

В Україні шахраї повідомляють українцям, що їхні родичі-військовослужбовці потрапили в полон незаконних збройних формувань (НЗФ). Після цього вони починають вимагати гроші як викуп.

Про новий вид шахрайства попередила Служба безпеки України, повідомляє «Дом».

З подібними махінаціями зіткнулася сім'я загиблого в «Іловайському котлі» Сергія Калініна. Більше року родичі не знали про його загибель. І цим не раз намагалися скористатися шахраї, щоб заробити на чужому горі.

"Вони кажуть: «А ми вам картку дамо, номери карток - скиньте». Потім подзвонили вночі і кажуть: "Скинь з терміналу на телефон 500 гривень. Ми тобі дамо поговорити". Таке повідомлення несподіване. По-друге, грають емоції. На емоціях, так - бігти кудись, позичати", - розповіла Галина Калініна, мати загиблого військового.

За даними Служби безпеки України, шахраї, які працюють за схемою «ваш син у полоні», зазвичай телефонують родичам військових у пізній час доби. Такі факти зафіксовано в багатьох регіонах України.

"Востаннє шахраї телефонували жителю Запорізької області і повідомили йому, що нібито його близький родич перебуває в полоні. Чоловік молодий, тому відразу перервав телефонний зв'язок і повідомив Службу безпеки України", - зазначив речник СБУ в Запорізькій області Сергій Левченко.

Часто шахраї грають на емоціях і використовують ефект несподіванки. Щоб не попастися «на гачок», психологи рекомендують перервати дзвінок і спокійно все зважити.

"Можна використовувати такий психологічний трюк: сказати, мовляв, перериваю на хвилину дзвінок, мені потрібно знайти корвалол. І просто покласти трубку. Якщо комусь треба, вони передзвонять 100%. Просто сказати я хочу перевести подих. Мені погано. І далі вже чергові дзвінки та алгоритм", - акцентує психолог Артур Ніскубін.

У СБУ просять громадян не реагувати на такі провокації, ні про що не розпитувати і не вступати в діалог з такими, що подзвонили.

"Попросіть того, хто подзвонив, назвати прізвище, ім'я та по батькові, а також дату народження нібито полоненого родича. Також уточнюйте у співрозмовника, в якому місті і частині проходив службу ваш родич. Скоріше зателефонуйте родичу, який потребує невідкладної допомоги. Або людям, які можуть бути в даний момент поруч і підтвердити або спростувати почуту вами інформацію", - радить Сергій Левченко.

Перевірити інформацію про родичів, які нібито потрапили в полон, можна в Об'єднаному центрі з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників і встановлення місцезнаходження безвісти зниклих у районі проведення ООС за телефоном: (044) 255-84-35.

Последние новости

  • Новини Донецької області

На Донеччині судитимуть чоловіка, який неодноразово ґвалтував 8-річну та 12-річну доньок співмешканки

Досудовим розслідуванням встановлено, що з червня по вересень 2023 року 39-річний мешканець Бахмутського району, бувши… Read More

13 хв. назад
  • Новини Донецької області

Сьогодні вночі російська армія знову атакувала Покровськ (фото)

13 травня, близько 1:00, місто потрапило під ворожий обстріл з боку російських військ, внаслідок чого… Read More

26 хв. назад
  • Війна з РФ

Протягом доби на східному напрямку росіяни втратили 528 БпЛА

Триває 810 доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Сили оборони продовжують завдавати противнику… Read More

1 годину назад
  • Новини Донецької області

Жителям 5 населених пунктів Донеччини підвезли технічну та питну воду

Протягом минулої доби рятувальники Донеччини доставили воду у Бересток, Михайлівку, Мирноград, Торецьк і Покровськ. Про… Read More

2 години назад
  • Переселенці

Завтра у Вінниці переселенців консультуватиме Пенсійний фонд Луганщини

У вівторок, 14 травня, спеціаліст Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області надасть ВПО… Read More

2 години назад
  • Окупований Донбас

У так званій "лнр" немає законодавства щодо опіки та піклування про дітей

За 10 років луганських колаборантів це питання не турбувало. Кожна дія, що відбувалася у цій… Read More

2 години назад

This website uses cookies.