СБУ підозрює Медведчука в організації схем з постачання вугілля з ОРДЛО
За матеріалами Служби безпеки України нардепу, співголови партії "ОПЗЖ" Віктору Медведчуку повідомлено про нові підозри - про державну зраду (ст. 111 КК) та сприяння діяльності терористичної організації (ст. 258-3 ч.1 КК).
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на пресслужбу відомства.
"За версією слідства, мова йде про дії, спрямовані на підрив енергетичної незалежності України. Зокрема, після того, як Росія захопила частину Донбасу, Україна опинилася на межі енергетичної кризи. Тому було вирішено закуповувати вугілля на світовому ринку, зокрема, в ПАР",
— повідомив голова СБУ Іван Баканов.
Однак РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів та не дозволити Україні посилити власну енергонезалежність. Тому при посередництві Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які, використовуючи повноваження Нацбанку та правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР.
"Врешті-решт ті контракти були зірвані, що спровокувало хвилю "віялових" відключень електроенергії в нашій країні",
— додали в СБУ.
За даними СБУ, згодом за сприяння Медведчука з метою повернення України в орбіту впливу РФ були організовані незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на державні підприємства України.
"Голова СБУ та Генпрокурор оприлюднили низку аудіозаписів, які підтверджують існування вугільної схеми" і зацікавленість в ній влади РФ. Експертиза підтвердила, що одним з фігурантів записів є Медведчук, який, зокрема, спілкується з реалізації незаконних схем з представниками російської влади. У час цих розмов нардеп озвучує, що має гарантії від вищих посадових осіб України",
- йдеться в повідомленні.
Зокрема, за посередництва наближеного до Медведчука особи (бізнесмена С.Кузяри) на окупованій території були обрані 2 практично не працюють вугільні підприємства. Їх керівниками призначені представники "ЛДНР", їм відкриті банківські рахунки та укладені з ними договори на постачання вугілля.
Ці питання узгоджувалися, в тому числі з ватажками найманців РФ. За час функціонування цієї схеми, за даними правоохоронців, російські терористи були профінансовані на суму понад 200 млн гривень.
"Слідство має у своєму розпорядженні серйозним масивом доказів, що підтверджують протиправну діяльність фігурантів. Ми знаємо про передачу готівки в "ЛДНР" і перерахування коштів підприємствам з окупованих територій. Більш того, ми бачимо, що ті плани, які обговорюють фігуранти (зміна керівників підприємств, відкриття банківських відділень і т.п.), згодом були реалізовані ",
— підкреслив Баканов.
Слідство триває, вирішується питання оголошення підозри іншим особам.
Також, читайте: "Медведчук затягував переговори щодо полонених в інтересах Порошенко, - ЗМІ"