
Как житель Покровска хотел навести российскую ракету на артиллерийские подразделения ВСУ
«Хочу к своим» — публічна база російських агентів, зрадників і колаборантів, які бажають виїхати до рф в обмін на повернення українців з російської неволі. Це спільний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який реалізується за підтримки ГУР, СБУ та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
У спецпроєкті «Колаборанти серед нас» Східний Варіант публікує матеріали на основі публікацій з офіційних ресурсів «Хочу к своим».
Покровськ після російської окупації Донецька у 2014 році став культурним та діловим хабом. Це місто під час повномасштабного вторгнення росіян в Україну стало місцем відновлення сил, реабілітації та лікування від отриманих поранень.
Також не варто забувати про логістичне значення міста, а значить і велику кількість військової техніки та боєприпасів, які постійно курсують через місто, або лишаються у ньому на певний час.
Володимир Проць народився та виріс у Покровську. Він знав у місті кожну будівлю та кожну стежину, так говорять його сусіди. Чоловік був соціально активним та мав широке коло спілкування. До великої війни працював на вугільному складі та з робочих питань часто відвідував території підприємств міста, мав уявлення про їхні потужності та розташування об’єктів різного призначення на їх територіях.

Завербували чоловіка представники російських спецслужб через заборонену в Україні соцмережу «Вконтакте». Активність в Інтернет-просторі та проросійські дописи завжди були червоною ганчіркою для російських вербувальників. Процю пообіцяли після виконання ряду завдань громадянство рф та пристойну роботу у росії.
Винагорода, яку йому виплатили на крипто гаманець після виконання першого завдання по збору інформації про військово-цивільну адміністрацію була значною, як для відносно простого завдання. Але, як запевняє зрадник, вся пішла на купівлю кількох сім карт та нового телефону, оскільки для наступних завдань потрібен був смартфон з великим екраном. Тоді ще колаборант не знав, що ця винагорода виявиться останньою для нього, оскільки російські куратори заманюють агентів першими виплатами, а потім, найчастіше, тільки годують обіцянками.
Наступні завдання були дійсно значимими й могли суттєво зашкодити силам оборони, інфраструктурі та жителям Покровська. Зрадник збирав та передавав інформацію про залізничні розв'язки, мостові переправи, об'єкти критичної інфраструктури та енергетичні підприємства Покровська. За цими даними ворог готував та завдавав ракетних ударів по місту. Навіть славнозвісний готель «Дружба», де часто зупинялися військові, які потім відправлялися на фронт, був атакований та зруйнований російською ракетою за інформацією, наданою зрадником.
Зрозумівши, що колаборант перейшов межу неповернення і готовий на будь-яку роботу заради омріяного виїзду у рф, обіцяних гонорарів та нового «солодкого» життя, агенти російських спецслужб почали підіймати ставки. Процю доручили прослідкувати за колоною з артилерійськими самохідними установками та відшукати їх район очікування, а також дислокацію екіпажів гармат та складів боєприпасів. Завдання було дійсно високого рівня складності та вимагало від зрадника винахідливості та значних зусиль. Він виїжджав на авто, начебто для того, щоб потаксувати та постійно спостерігав за основними транспортними шляхами через місто. Одного разу його спіткав успіх і зусилля не були марними, так йому тоді здавалося. Під виглядом візиту до пристарілої матері він дістався населеного пункту де базувалися артилеристи та зібрав вдосталь інформації для завдання комплексного ракетного удару росіянами по базі наших військових. Мрії про «світле» майбутнє розбилися, коли українські спецслужби затримали колаборанта прямо біля визначеного об'єкта, запобігши передачі надважливої інформації ворожим агентам.
Річ у тому, що співробітники спецслужб України вже певний час слідкували за колаборантом і не заарештовували його виключно через те, що сам того не знаючи, він діяв не один. Куратор Проця паралельно вів ще кількох агентів, співставляючи отриману від зрадника інформацію для нанесення більш точних ударів по енергетичних та транспортним цивільним об'єктам у Покровську, а також підрозділам ЗСУ. Таким чином вдалося знешкодити всю агентурну мережу, відправивши зловмисників за ґрати. Сам Проць за зраду українського народу проведе у в'язниці найближчі 12 років.
Якщо ви з тієї чи іншої причини досі співпрацюєте з ворогом і займаєтесь тим, чим займався Володимир, у вас є шанс припинити цю діяльність на визначених умовах. Заповнюйте спеціальну анкету на сайті “Хочу к своим” і чітко виконуйте отримані інструкції.
Володієте інформацією про діяльність ворожих агентів? Допоможіть Силам оборони України! Повідомте, скориставшись анкетою на сайті.
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Педагог из Покровска рассказала о волонтерской деятельности
Ветеран из Луганщины поддерживает военных и их семьи в Черкассах
Эксклюзив Центр изучения оккупации рассказал о возросшем военном "призыве" и "сборах резервистов на ВОТ

Оккупанты определили количество народных дружинников на каждый населенный пункт так называемой "лнр"
Маленьких школьников оккупированной Луганщины росгвардейцы привлекают к "специфической игре" на блокпостах
В оккупированном Донецке захватчики сообщили о критических перебоях с электроснабжением и отоплением
Из-за российских обстрелов Белицкого вспыхнул пожар в квартире
Экс-главе марионеточного "правительства лнр" Сергею Козлову объявили подозрение
Ущерб Национального природного парка "Святые Горы" из-за войны превышает 537 млрд грн

Эксклюзив Для расселения людей с инвалидностью "Восток SOS" реконструирует и оборудует места временного проживания ВПЛ
К этому времени количество боевых столкновений с российским агрессором достигло 111
Эксклюзив Что задекларировал начальник ЛугОВА Артем Лысогор за 2024 год
