
Внезапное закрытие шахт на Донбассе повлекло бы сильные экономические и социальные трудности
Частина населених пунктів Донецької та Луганської областей будувалися навколо вугільної промисловості, тому раптове закриття шахт спричинило б для них сильні економічні та соціальні труднощі. Які зміни в розвитку вугільних міст можуть відбуватися в Донецькій і Луганській областях після завершення бойових дій?
Про це повідомляється в ексклюзивному матеріалі Східного Варіанта.
Повний текст тут: трансформація шахтарських міст: чи зможе Донбас відмовитися від вугільної промисловості?
Саме тому екологи спільно з державними органами розробляють засади "справедливої трансформації" таких міст і селищ. Тобто цілісного процесу відмови від вугільної промисловості, який враховуватиме необхідність допомоги мешканцям, які раніше працювали на шахтах.
"Ми працюємо з вугільними громадами, щоб забезпечити експертну підтримку, щоб ці міста поступово відмовлялися від вугілля і переходили на інші джерела енергії, забезпечуючи тим самим сталість цього переходу, щоб він був справедливим. Тому що недостатньо просто відмовитися від вугілля, потрібно забезпечити умови для колишніх працівників, які з часом перестануть працювати в цій галузі. Потрібно забезпечити умови для населення цих міст, тому що, навіть якщо людина не працює на шахті, її робота може залежати від цих шахт. Раптом заклад, де людина працює, був на балансі шахти.

Тоді людина може втратити свою роботу. Тому це питання не тільки робітників вугільної галузі, а й населення таких міст", - пояснює Анастасія Бушовська.
Екологиня запевняє, що до завершення війни відмови від вугілля не буде, адже в умовах вразливості нашої енергетичної системи це зробити дуже складно. Але вже в повоєнний період треба максимально спланувати процес трансформації вугільних містечок, щоб це відбувалося швидко і безболісно.
"У попередні десятиліття вугільна галузь була доволі дотаційною, тому що багато шахт Луганської та Донецької області були збитковими. Тому, якщо говорити про ці області, вже на даному етапі треба враховувати поточні умови: що люди виїхали, десь шахти закрилися, деякі затоплені. І багато підприємств відновлювати буде просто недоцільно. І зараз ми справді нічого не можемо зробити, але на майбутнє вже можемо планувати, що саме там станеться, що саме будемо з цим робити", - каже Анастасія.
По словам специалиста, уже сейчас на государственном уровне нужно определить, что именно делать и в какой последовательности. До полномасштабного вторжения велась работа по планированию справедливой трансформации, где были заложены социально-экономические программы, которые должны были бы обеспечить поддержку населения. Но этому помешало полномасштабное вторжение. Сейчас, уже в контексте восстановления страны и областей, надо заботиться не только о восстановлении критической инфраструктуры, но и о закладке основ для дальнейшего развития угольных городов Донецкой и Луганской областей.
Также: во Львове переселенцы могут пройти бесплатные курсы по 5 профессиям и получить работу
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.