Луганские евромайдановцы попросили Мельника обратиться в Генпрокуратуру по поводу трагедии на заводе «Хартрон» (обращение)
Вчера, 10 января 2014 года, активисты Гражданского сектора луганского Евромайдана провели акцию протеста под стенами областной прокуратуры.
Соответствующая информация появилась в «Фейсбук».
Поводом для акции стали события на харьковском заводе «Хартрон», где в одном из корпусов, который арендует частная ювелирная фирма «Харьковский ювелирный завод», произошел пожар.
В начале акции общественники передали в прокуратуру открытое обращение к прокурору области Анатолию Мельнику.
Текст:
«Ми, представники Громадського сектору Луганського Євромайдану стурбовані ситуацією, яка склалася із харківським заводом «Хартрон», де у орендованому «Харківським ювелірним заводом» приміщені сталася пожежа під час якої загинуло 8 осіб, а ще 7 знаходяться у реанімації. При порятунку людей у пожежних не вистачило драбини й до 4 поверху, щоб зберегти життя 2 особам, які намагаючись врятуватися від вогню вилазили через вікно.
Ми звертаємось до Вас, як до уповноваженої особи звернутися до Генерального Прокурора України В.Пшонки взяти під особистий контроль всебічне розслідування цієї жахливої трагедії.
Правоохоронці порушили кримінальну справу за статтею «порушення правил пожежної безпеки, що спричинило смерть людей». Слідчі розглядають дві основні версії вибуху: порушення правил пожежної безпеки та порушення правил охорони праці . У першому випадку винуватцям трагедії загрожує від 3 до 7 років в'язниці, у другому - до 8 років. «Місця евакуаційного виходу не було. Металеві двері були закриті на замок, люди були надані самі собі, стихія зробила свою справу», - зазначив у коментарі журналістам в.о. прокурора в Харківській області Володимир Суходубов.
Однак, причинами цієї трагедії та великої кількості жертв є не тільки дії працівників заводу чи їх роботодавців. Шукати причину варто і в тому, хто саме проводив перевірку цієї будівлі на дотримання норм пожежної безпеки та давав дозвіл на експлуатацію будівлі. Чи дійсно була проведена ретельна перевірка будівлі і чи не було вчинено корупційних дій при отриманні такого дозволу власниками будівлі.
Так, після цієї трагедії піднімається питання й матеріального та технічного забезпечення пожежників необхідним обладнанням. По всій Україні потрібно провести перевірку на відповідність закупівель Державної служби з надзвичайних ситуацій, що задекларовані на папері, реальному матеріальному забезпеченню. Закупівля більш довгої драбини або наявність брезенту, для порятунку стрибаючих з вікон, могло врятувати життя 2 людям.
Відповідно до вимог наказів Генерального прокурора України організація роботи з питань запобігання і протидії корупції є одним з основних напрямків діяльності органів прокуратури. Тож, відповідно до вищенаведеного,
просимо:
1. Звернутися до Генерального Прокурора України із проханням взяти під особистий контроль розслідування справи по пожежі на заводі «Хартрон» у м.Харкові та провести перевірку на відповідність закупівлі реальному матеріальному забезпеченню структур Державної служби з надзвичайних ситуацій по всіх областях України;
2. Провести перевірку на відповідність закупівлі, здійснених за бюджетні кошти, реальному матеріальному-технічному забезпеченню структур Державної служби з надзвичайних ситуацій по Луганській області;
3. Надати відповідь на вказану адресу за фактами перевірки та відзвітуватися публічно перед громадськістю за фактами цієї перевірки на Офіційному сайті Луганської обласної Прокуратури;".
Напомним, 8 января на территории ООО «Харьковская ювелирная фабрика», которое расположено в выкупленных у завода «Хартрон» помещениях, произошел крупный пожар. В результате погибли восемь человек, еще восемь госпитализированы.
Семьи погибших при пожаре на «Хартроне» получат по 100 тысяч гривен.
Отметим, что работники «Харьковской ювелирной фабрики» не могли выйти из здания, поскольку запасной выход был закрыт на замок.