Російсько-українська війна все більше нагадує Першу світову, — Перрі
Війна в Україні поступово змінює свій характер і стає чимось дуже схожим на Першу світову, оскільки вона велася на Західному фронті. За винятком деяких маневрів української армії, які нагадують німецькі маневри на Східному фронті.
Про це розповів Джузеппе Перрі, італійський письменник і перекладач, який досліджує українську культуру та історію, а в минулому — професор філософії в European School of Brussels.
За його словами, операція України в Курській області має розумну функцію – зробити війну менш позиційною. Російське командування демонструє, що воно не нехтує жертвувати життями своїх вояків у штурмах.
"Проте вплив українських диверсійних маневрів на російські ресурси поки що незрозумілий, навіть якщо вони мають виснажувати російські резерви, залучаючи їх до оборони довгого російсько-українського кордону (близько тисячі кілометрів) між Харковом і Білоруссю. Тож загальна картина залишається війною на виснаження", — зазначив Перрі.
Крім того, на відміну від Першої світової війни, на жаль, для України, яка є менш оснащеною на тій території, сьогодні навіть повітряна зброя та ракети великої дальності сприяють виснаженню внутрішнього фронту та матеріально-технічного забезпечення.
"Якщо все буде так продовжуватись, можна передбачити, що кінцевий результат буде дуже схожий на той, що був у Першій світовій війні. Тобто що переможе той фронт, який впаде на мить пізніше після ворожого", — заявляє Перрі.
Захід має це розуміти ще й тому, що ця війна є своєрідним викликом росії нав'язати свою гегемонію Європі. Тому США, Європейський Союз, НАТО повинні не дати Україні впасти на мить раніше за росію. Вони мають допомогти ефективно реагувати (зокрема, завдаючи ударів углиб російської території), аж поки російська атака не вичерпає себе.
"Тоді нам доведеться почати знову з уламків абсурдного руйнування, якого бажав режим путіна. Нам доведеться побудувати систему гарантій, яка буде надійною та ефективною і яка не матиме ганебного кінця на кшталт Будапештського меморандуму", — наголошує Перрі.
Читайте також: Глава МЗС Польщі Сікорський вважає, що ЄС знижує мобілізаційний потенціал України виплатами допомоги українським біженцям