Рєзніков поділився планами з реінтеграції окупованого Донбасу
Віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, перший заступник голови делегації України в ТКГ Олексій Рєзніков повідомив про підготовку його міністерством законопроєкту про перехідний період після деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей.
Про це він розповів в інтерв'ю телеканалу "N1", який віщає в Хорватії, Сербії та Боснії, передає "Інтерфакс-Україна".
"Одне з амбітних завдань мого міністерства - це підготовка законопроєкту про перехідний період, складовою якого буде перехідне правосуддя. Наприклад, у Хорватії є досвід амністії осіб, які не скоювали військові злочини, а ті, хто скоювали злочини, все одно повинні бути притягнуті до відповідальності", - сказав він.
Резніков зазначив, що під час недавньої поїздки в Хорватію і зустрічі в місті Вуковарі зрозумів, що головним завданням під час перехідного періоду і мирної реінтеграції є відновлення довіри між людьми.
"І найкращий спосіб відновлення цієї довіри - це активна робота органів місцевого самоврядування, мерів, депутатів місцевих рад. Вони зробили це чудо в Вуковарі", - пояснив він.
Рєзніков зазначив, що повернувся в Україну з ідеєю готувати вже заздалегідь працівників майбутніх адміністрацій, мерій, які після деокупацію відразу прийдуть на місце і будуть готові працювати.
"А це означає, що вони вже зараз повинні бути задекларовані як адміністрації міста, села, які поки знаходяться під окупацією. Проста ідея - у хорватів був мер Вуковара, коли місто було окуповане, і потім цей мер приїхав працювати в уже деокупований Вуковар", - розповів він.
Крім того, за словами Рєзнікова, Україна не буде вести мову про включення так званого "особливого статусу" Донбасу в свою Конституцію, а пропонує для цього регіону свій варіант "особливого статусу" у вигляді економічного розвитку, пільгових умови для ведення бізнесу та децентралізації.
"Спеціальний статус - це насправді робоча назва закону, який називається "про особливості місцевого самоврядування". Але ми точно не будемо вести мову про включення особливого статусу в Конституцію України. Тому що це найгірший шлях, це шлях до федералізації і до втрати суверенітету країни. Я прихильник теорії українського варіанту "особливого статусу" - це економічний розвиток Донбасу, пільгові умови для бізнесу. І друге - це децентралізація. Цього буде достатньо, щоб розвивати український Донбас", - пояснив він.