Релоковані заклади охорони здоров’я Луганської області надали понад 53 тисячі медичних послуг пацієнтам

Із Луганщини релоковано 44 медичних заклади, 20 з них — законтрактовані із НСЗУ.
Про це повідомив начальник Луганської ОВА Олексій Харченко, передає Луганська ОВА.
«Деякі функціонують у дуже обмеженому вигляді. Вони законтрактовані по меншій кількості пакетів НСЗУ, відповідно і пацієнтів обслуговують менше. Проте, такі як Луганська обласна клінічна лікарня, обласний онкологічний диспансер, Сіверськодонецька міська багатопрофільна лікарня – це дійсно, потужні заклади, які надають послуги не тільки переселенцям зі своїх громад, а й місцевим мешканцям», — зазначив начальник Луганської ОВА Олексій Харченко.
Закладами охорони здоров’я області надається амбулаторно-поліклінічна допомога, спеціалісти працюють у гуманітарних хабах та шелтерах.
У поточному році було впроваджено понад 53 тисячі медичних послуг, з них 25,3 тисячі - з психосоціальної підтримки.
Зокрема, Луганською обласною клінічною лікарнею у місті Дніпро надано 4962 поліклінічних послуги, проліковано в денному кардіологічному стаціонарі 76 пацієнтів, зроблено 101 мале хірургічне втручання та надано 436 стоматологічних послуг.
Обласною дитячою клінічною лікарнею, яка працює у Полтавській області, обстежено 1958 дітей. У стаціонарі проліковано 152 дитини, в тому числі 26 дітей-ВПО, проведено 50 хірургічних втручань. Пройшли лікування на реабілітаційних ліжках в хірургічному відділенні 14 дітей.
Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер надає амбулаторну, стаціонарну, реабілітаційну та паліативну медичну допомогу. Закладом підписано угоди з НСЗУ по 14 пакетах медичних послуг. Від початку року проведено 1005 хірургічних операцій, у 2774 випадках проведено хіміотерапевтичне лікування у амбулаторних та стаціонарних умовах, надано 1683 послуги з мобільної паліативної допомоги.
Луганський регіональний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф задіяний у транспортуванні поранених із військових шпиталів міста Дніпро до інших профільних закладів та у наданні невідкладної допомоги в межах Дніпропетровської області. За весь час релокації підприємством здійснено 9985 виїздів в межах Дніпропетровської області та перевезено 17037 осіб.
Реабілітаційну амбулаторну та стаціонарну допомогу відповідно до договору з НСЗУ за 54 пакетом: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у амбулаторних умовах» надають Лисичанська багатопрофільна лікарня, Сіверськодонецька міська багатопрофільна лікарня (відділення реабілітації та фізіотерапії Центру з надання вторинної стаціонарної та амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги і реабілітаційний центр), Рубіжанська центральна міська лікарня, Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер» та КНП «Старобільська багатопрофільна лікарня».
Стаціонарна реабілітаційна допомога надається Лисичанською багатопрофільною лікарнею, яка має договір з НСЗУ за 53 пакетом: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах». Тут можливо цілодобове перебування військовослужбовців та облаштоване стаціонарне відділення на 20 ліжок. Лікування вже пройшли 208 УБД, 69 ВПО та 19 осіб з інвалідністю.
В межах реалізації масштабного проєкту національного рівня — програми ментального здоров’я «Ти як?», що впроваджується в Україні за ініціативою першої леді України Олени Зеленської, у трьох обласних закладах можна отримати психосоціальну підтримку. Станом на тепер у дев’яти закладах Луганської області працюють 23 психіатри та 12 психологів. У двох — психотерапевти.
До роботи долучаються й фахівці Луганського державного медичного університету (м. Рівне).
В усіх 26 громадах області впроваджений проєкт підтримки ветеранів та ветеранок, ВПО - «Турбота та увага-за покликом серця».
Як зазначив Олексій Харченко — попереду реалізація дуже амбітних планів:
«Наші релоковані медичні установи мають бути рівноправними гравцями на ринку медичних послуг в Україні».
Також: до 400 тисяч рублів у "лнр" становитиме штраф "за викидання сміття"








Популярні новини
