
Реальних результатів по житлу для ВПО в регіонах немає, — глава Спецкомісії ВР
Парламентська Комісія захисту ВПО 7, 8 та 9 лютого заслухала стан виконання затвердженої Урядом «Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення» усіма обласними та Київської міською військовими адміністраціями, а також найбільшими містами України.
Основну увагу приділили розв'язанню житлової проблеми внутрішніх переселенців, повідомив глава Спецкомісії ВР, народний депутат Павло Фролов.
«В кожній області проводиться якась робота щодо пошуку варіантів збільшення місць для поселення ВПО, проте реальних результатів по будинкам і квартирам майже немає, потрібні проривні рішення, які дадуть внутрішнім мігрантам промінь надії на майбутнє», — зазначив Фролов.
Комісія запропонувала регіональній та місцевій владі посилити роботу щодо формування фондів житла та інвентаризації об’єктів нерухомості для проживання ВПО. Чекаємо звіт протягом місяця про вжиті заходи.
Підсумком системного аудиту усіх потенційно придатних для проживання приміщень в Україні має бути інформаційна база житла для ВПО у кожній області та місті Києві.
«Запропонували головам усіх ОВА покращити роботу консультаційних кол-центрів (гарячих телефонних ліній) для ВПО, адже ніякого вирішення питання там не надають. Звернулися до Прем’єр-міністра з пропозицією доручити регіональній владі разом із органами місцевого самоврядування розробити програми забезпечення соціальним житлом переселенців, в тому числі шляхом викупу житла на вторинному ринку», – зауважив народний депутат.
Наступне засідання ТСК планується провести вже на цьому тижні.
Читайте: У Львові обговорили підтримку проєктів для ВПО у громадах
Читайте: Понад 98 мільйонів гривень спрямовано на грудневі виплати за програмою "Прихисток" для ВПО
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.