Правозахисник заявив, що жителів ОРДЛО не чекають у Москві та Петербурзі, їх відправлять до Сибіру
Російський правозахисник заявив, що ідея про дешеву робочу силу, яку представлятимуть переселенці з територій Донецької та Луганської областей, давно обговорюється в російському уряді.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Україна 24
Російський правозахисник Марк Фейгін, який захищає політв'язнів у РФ, звернув увагу на далекосяжні плани Москви щодо забудови містами малонаселених територій, зокрема Сибір.
Марк Фейгін зазначив, що ідея про дешеву робочу силу, яку представлятимуть переселенці з територій Донецької та Луганської областей, давно обговорюється в російському уряді.
Читайте також: вибори без вибору: навіщо Кремлю голоси Донбасу
"Насправді вже декілька планів з освоєння території Сибіру були озвучені міністром оборони Шойгу, який заявив, що будуватимуться міста в Сибіру. Там коментарі такі, ніби це всього лише передвиборче гасло. Він (Сергій Шойгу, глава Міноборони РФ, прим. ред.) очолює список "Єдиної Росії" на так званих виборах до Державної Думи, і що насправді за цим ніщо не стоїть, що всі ці плани будуть забуті після виборів 17 вересня. Насправді це не так. Дійсно, у них є плани, вони їх опрацьовували, щоб у Сибіру побудувати по лінії важливих стратегічних магістралей низку міст. Причому вони мають стратегічне значення з нуля. Я думаю, що потрібна робоча сила для того, щоб освоювати ці території, добувати корисні копалини тощо. Я думаю, десь перетинаються ці речі, тому що в деяких міністерствах уряду РФ ці питання обговорювалися", — повідомив Фейгін.
Він також звернути увагу на те, що жителі таких країн як Киргизстан і Таджикистан їхати на такі роботи не хочуть навіть за квоти. Таким чином, у Росії, на думку адвоката, роблять ставку на переселенців з Донбасу, де сьогодні йдуть збройні зіткнення.
"Річ у тому, що їх неможливо навіть шляхом квот змусити їхати в Сибір, їхати будувати ці міста. Вони туди не їдуть. Так само як і в сільське господарство, де дефіцит робочої сили величезний. У цьому випадку, мені здається, використовується ситуація для того, щоб жителів Донбасу відправляти туди за маленькими якимись зарплатами та привабливими соціальними умовами, щоб вони переселялися саме на ці території. Тому що іноді складається враження, що цей мільйон рожевих паспортів громадянам України на Донбасі й можливість їх переселення означає, що вони всі приїдуть до Москви та Петербурга. Звісно, це не так, нікому вони там не потрібні. Тобто це, мені здається, має на меті створення ресурсу дешевої трудової сили. Я думаю, в цьому напрямку все й робиться", - сказав адвокат.