Пішов з життя Геннадій Москаль
Після важкої хвороби на 74-му році пішов з життя відомий український політик Геннадій Москаль. Він двічі обіймав посаду голови Луганської обласної державної адміністрації
Як повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор, призначенню Москаля на посаду очільника Луганщини передували кризи місцевої влади:
- у 2005 році — політична;
- у 2014 році — необхідність утримати під контролем ситуацію в умовах протистояння за незалежність країни.
"Був непересічною та яскравою особистістю. Його щирість та відвертість подобались людям. Був фігурою, що зміцнила фундамент влади й забезпечила стабільність у регіоні, — зазначив Лисогор. — Таким його знали луганчани, а вороги зважали на його постать. Його ім’я назавжди увійшло в історію нашої області".
Хто такий Геннадій Москаль
За інформацією "Громадського", у 1980-1990-х Геннадій Геннадійович Москаль працював у правоохоронних органах. З червня 2001 року був призначений головою Закарпатської обласної державної адміністрації. У 2002 році він здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук.
З листопада 2005 року по квітень 2006 року Геннадій Москаль обіймав посаду голови Луганської ОДА.
У ході позачергових парламентських виборів 2007 року Москаль балотувався у Верховну Раду за списками політичної партії "Наша Україна — Народна самооборона". На момент проведення виборів був безпартійним. Після парламентських виборів 2012 року вдруге потрапив до Верховної Ради, балотувавшись за списками "Батьківщини".
У вересні 2014 року тодішній президент Петро Порошенко призначив Геннадія Москаля на посаду голови Луганської ОДА, а з липня 2015 року Москаль знову очолював Закарпатську ОДА.
У квітні 2019 року Геннадій Москаль подав у відставку, а вже в червні новий президент Володимир Зеленський звільнив Москаля разом з іншими головами ОДА.
Геннадій Москаль — Заслужений юрист України, він відзначений чималою кількістю нагород, зокрема Орденом "За заслуги" III ступеня та Медалями "За бездоганну службу" III й II ступенів.