Підбірка волонтерських ініціатив для молоді від #ВліпиЗаСебе
Кожен долучається до перемоги по-своєму. Ініціатива #ВліпиЗаСебе підготувала підбірку волонтерських проєктів на різний смак. Молодь запрошують проводити уроки для дітей, говорити телефоном з самотніми людьми та допомагати знаходити зниклих безвісти.
Стань другом по телефону
“Мій телефонний друг” — це всеукраїнський проєкт дружньої підтримки для тих, хто опинився на самоті. Координатори мають базу людей з усієї України, яким бракує спілкування і для них шукають волонтерів, які телефоном з ними розмовлятимуть.
У проєкті рекомендують телефонувати 2-3 рази на тиждень по 15-20 хвилин, проте, часто розмови тривають довше. Співрозмовники самі можуть домовитися про час та кількість дзвінків.
«Це теплий проєкт, наповнений людьми та історіями. Він незвичний, оскільки об'єднує людей крізь покоління та відстань. І, як промінчик світла у темряві, допомагає долати самотність. Останні слова звучать як щось складне та насправді все просто: потрібне лише бажання підтримати самотню людину та телефон. А команда проєкту завжди готова допомогти, порадити та підтримати», – Аліна Шацило, проєктна менеджерка Мого телефонного друга.
Під час формування пари для спілкування, враховують побажання обидвох сторін: вік, стать, місце проживання, сфера діяльності, освіта, захоплення.
260 підопічних по всій Україні очікує на свій перший телефонний дзвінок. Щоб стати волонтером проєкту, заповніть заявку на сайті.
Проведи онлайн урок
EduUp — навчальний проєкт від AIESEC в Україні. Амбасадори проєкту проводять ненудні онлайн-уроки для школярів віком від 6 до 18 років українською або англійською.
Можна обрати тему зі списку організаторів (Цілі Сталого Розвитку, Soft та Hard Skills, спікінг клаби) або запропонувати свою.
Приєднатись може кожен охочий віком від 17 до 30 років.
Завдяки участі у проєкті ти підтримаєш дітей з різних куточків України, отримаєш досвід волонтерства та нові знайомства, покращиш свою англійську, навички публічних виступів та роботи з дітьми.
“Я вже провела два уроки для дітей і не планую зупинятися. Кожного разу цей досвід новий: хвилювання на початку уроку, діти поводяться по-різному, теми нові й дуже важливі. Проте коли ти бачиш посмішки дітей в кінці уроку, розумієш, наскільки важливий внесок зробив: поборов свої страхи, навчив дітей по-новому, весело провів час при підготовці до уроку. І все це з кімнати у твоїй квартирі. Провести онлайн-урок — це чудова можливість для молоді, яка не може фізично долучитися до волонтерства”, — зазначає Яна Дмитренко, студентка 2 курсу та учасниця проєкту.
Щоб приєднатись, заповнюй реєстраційну форму.
Допоможи знайти зниклих безвісти
Соціальний проєкт Катерини Осадчої “Знайти своїх”, об’єднавши зусилля з телеканалом 1+1, Національною поліцією України та Національним інформаційним бюро, допомагає українцям знайти рідних, які зникли безвісти під час війни. Проєкт потребує волонтерів. Допомагати можна з будь-якого місця, потрібен тільки комп’ютер та стабільний інтернет. У команду потрібні оператори гарячої лінії, люди, які шукатимуть списки в телеграм каналах та фейсбук групах, а також ті, хто оцифрує списки в гугл таблицях.
“У мене є перелік моїх міст в Луганській області. Я шукаю списки, наприклад, евакуйованих людей із міста Мангуш. Подібні списки періодично публікують в російських чатах. Потім ми передаємо ці дані в поліцію або через соцмережі шукаємо родичів цих людей. Це те, що я можу робити зараз онлайн. Пам’ятайте, навіть, якщо ви волонтерите 1 годину в тиждень, — це допомога. Ми всі складаємо пазл перемоги. Головне — не знецінювати свою роботу та продовжувати допомагати”, — каже Софія Король, волонтерка проєкту.
Щоб стати волонтером, заповнюй реєстраційну форму.
Дізнайся про більше ініціатив та можливостей на сторінці #ВліпиЗаСебе.