ООН вже зафіксувала в Україні понад 370 випадків сексуального насильства, пов’язаного з війною
Місія ООН продовжує фіксувати свідчення тих, хто пережив сексуальне насильство в умовах конфлікту.
Такі дані наведені у повідомленні Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), передає Укрінформ.
"В Україні багато тих, хто пережив сексуальне насильство в умовах конфлікту, готові розповісти про нього. Вони розповідають правду про пережите сексуальне насильство. Їхні свідчення мають вирішальне значення для забезпечення справедливості, притягнення винних до відповідальності та запобігання подальшому поширенню цього зла", — зазначено у повідомленні.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні тісно співпрацює з постраждалими для документування випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК), та інформування громадськості про це порушення, йдеться у звіті:
У період із 24 лютого 2022 року до 31 серпня 2024 року Місія задокументувала 376 випадків СНПК, що стосувалися 262 чоловіків, 104 жінок, 10 дівчат і 2 хлопчиків. Ця форма гендерно зумовленого насильства охоплює осіб усіх гендерів, причому більше половини задокументованих випадків стосуються чоловіків — переважно тих, хто зазнав катувань у полоні на окупованій території або в російській федерації, — зазначено у повідомленні ООН.
Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, є порушенням міжнародного права прав людини, гуманітарного та кримінального права. Запобігання такого роду насильству та притягнення винних до відповідальності — спільна відповідальність, що ґрунтується на зобов’язаннях держав у сфері прав людини, зазначає Місія ООН.
Та нагадує, що 25 листопада 2024 року, Київ — В Україні, на тлі війни, розпочинається кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства», яка проходить відразу після іншої важливої дати — 1000 днів із моменту повномасштабного вторгнення російської федерації.
"Постраждалі від СНПК потребують комплексної підтримки для відновлення, включаючи підтримку з боку суспільства загалом. Кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» – час, щоб посилити нашу солідарність із тими, хто пережив сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом", — наголосили в ООН
Також: "Полювання на привидів": як російські окупанти створюють міфи про "українські диверсії" на ТОТ сходу