Окупаційний суд "днр" засудив бійця "Азову" на 25 років колонії
Так званим судом окупаційної «днр» засуджено стрілка полку «Азов» головного сержанта Артема Ступницького.
Як стверджується слідчим комітетом рф 21 лютого, його визнано винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 356 КК рф (жорстоке поводження з цивільним населенням), пп. «ж», «л» ч. 2 ст. 105 КК рф (убивство, вчинене організованою групою, з мотивів політичної та ідеологічної ненависті).
Заявляється, що в період із лютого по травень 2022 року Ступницький із товаришами по службі дислокувалися в будівлях і спорудах Маріуполя. Згідно з нібито злочинним планом вони мали насильно утримувати владу на території міста, нібито вбиваючи водночас мирних громадян, а також осіб, які підтримують проведення так званої «СВО» росіян.
Стверджується, що наприкінці лютого 2022 року Ступницький перебував на бойовій позиції, обладнаній на території однієї зі шкіл. До нього доправили цивільного чоловіка, якого нібито запідозрили в проросійській позиції та наданні сприяння збройним силам «днр» і рф.
Заявляється, що Ступницький, розуміючи, що зазначений громадянин не становить небезпеки і є мирним жителем, завдав чоловікові кілька ударів ножем у життєво важливі органи. Від отриманих ушкоджень потерпілий помер на місці злочину.
Окупанти заявляють, що Ступницький провину визнав у повному обсязі, у скоєному розкаявся.
Вироком «суду» Ступницькому призначено покарання у вигляді 25 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.
Слід зауважити, що оголошені вироки здійснюються невизнаними світовою спільнотою квазіутвореннями, і є незаконними. Такий «суд» — це порушення права на справедливий судовий процес та черговий воєнний злочин росії.
Ухвалені так званим «судом» квазіутворення «днр» вироки є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донецька область є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів.
Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території.