Кабмін закликали не допустити видання наказу МОН №850 в редакції проєкту, оприлюдненого для громадського обговорення
Сьогодні, 1 серпня, директор Лисичанського ліцею №4 Андрій Живага розмістив на сайті електронних петицій Кабінету міністрів України петицію №41/006947-24еп про недопущення видання наказу МОН «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства освіти і науки України» в редакції проєкту, оприлюдненого для громадського обговорення Міністерством освіти і науки України.
У тексті своєї петиції Андрій Живага зазначив, що після вивчення проєкту вищевказаного наказу та обговорення пропозицій МОН щодо змін до наказів серед вчителів колективу Лисичанського ліцею №4, їх обурили кілька змін, з якими можна ознайомитися за посиланням.
На думку лисичанських педагогів, такі зміни суперечать чинному законодавству у сфері освіти щодо права вибору форми навчання та закладу освіти.
"Це виключно право батьків, якого їх позбавляють. Батьків учнів задовольняє дистанційне навчання з причини нестабільної безпекової ситуації в країні та необхідності змінювати місце проживання. Під час дистанційного навчання учні нашого ліцею мають можливість навчатись у гнучкому режимі. Крім того, вчителі повною мірою володіють цифровими інструментами та формами надання освітніх послуг в дистанційному режимі, забезпечені технічно, працюють системно за розкладом в синхронному режимі", — зазначає Андрій Живага.
Щобільше, протягом двох останніх років учні Лисичанського ліцею №4 отримали від міжнародних партнерів понад 120 ноутбуків для навчання. Моніторинг успішності учнів показує стабільні результати, які не змінились порівняно з довоєнним періодом.
"Взагалі, Луганська область за результатами ЗНО/НМТ 2023 року, яка вся працювала онлайн, посіла 2 місце після Львівської, залишивши позаду УСІ області країни разом з містом Києвом, які працювали офлайн. Тому, знищення дистанційної освіти, яке відбудеться після таких змін до наказів – це ніщо інше, ніж спроба зекономити кошти на наповненні учнями офлайн шкіл інших регіонів за рахунок шкіл окупованих областей", — наголошує Андрій Живага.
Зазвичай, у серпні школи починають працювати з педради, на якій розв'язують питання організації своєї роботи на рік. Однак, за ловами директора Лисичанського ліцею №4, дуже прикро, що цей рік приходиться починати з боротьби за своє існування, оскільки профільне міністерство активно намагається провести дискредитацію освіти окупованих областей.
"Щобільше, вчителями та батьками учнів такі дії сприймаються, як дискримінація внутрішньо переміщених осіб та сіють зневіру в перемогу. Просимо Міністерство освіти утриматись від невиважених рішень і надати можливість мешканцям окупованих областей, які є внутрішньо переміщеними особами, вимушеними емігрантами в країнах світу, скористатись своїм правом на освіту, закріпленим в Законах України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Конституції України", — звертається до Уряду Андрій Живага.
До кінця збору підписів залишилось 92 дні.
Читайте також: Наказ МОН № 850. Що з ним не так, та як він може вплинути на освіту Донеччини