На житлові програми для переселенців гроші не передбачені: як виходять із ситуації
На житлові програми для переселенців кошти не передбачені.
Про це повідомляють РПД «Донецкие новости» по эфіру «Громадського радіо».
В цьому році в держбюджеті не передбачено коштів на фінансування житлових програм, у тому числі для переселенців, які реалізує «Держмолодьжитло». Спочатку заплановані на ці цілі гроші були перенаправлені до Фонду по боротьбі з COVID-19. Про це розповів голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву ( «Держмолодьжітло») Сергій Комнатний.
За 9 місяців 2020 року «Держмолодьжітло» уклало 400 договорів з сім'ями за різними програмами, які реалізує фонд, зокрема за програмами:
- пільгового кредитування (в т.ч. програма для переселенців «Іпотека під 3%»);
- «Доступне житло» (програма діє також і для переселенців: 50% вартості квартири оплачує держава, 50% - переселенець);
- компенсації процентних ставок за житловими програмами органів місцевого самоврядування.
Основна причина таких низьких результатів - у «Держмолодьжітла» забрали держкошти на користь фонду по боротьбі з коронавірусом. При цьому в червні (коли перерозподіляли держбюджет) гроші на житлові програми не повернули. Тому в цьому році програми можуть реалізовуватися лише за кошти місцевих органів влади.
«На жаль результати не такі хороші, як минулого року. У поточному році пандемія внесла свої корективи - в тому числі в реалізацію програм», - охарактеризував Комнатний.
Він нагадав, що на початку 2020 року на програму «Доступне житло» в держбюджеті було заплановано 100 млн грн. У «Держмолодьжітло» сподівалися, що надалі ця сума буде збільшена. «З такої суми в 100 млн грн ми починали й попередні роки. Але, наприклад, у 2019-м на кінець року ми виходили з показником 400 млн грн», - сказав глава Фонду.
На цей рік, як і на 2019 й, в держбюджеті не закладали гроші на програму для переселенців «Іпотека під 3%». «Але в кінці минулого року ми по ній мали 200 млн грн», - додав він.
«Навесні кошти, які передбачалися на реалізацію програм, у нас забрали на фонд боротьби з коронавірусом. І, на жаль, під час перегляду державного бюджету влітку ці кошти до нас не повернулися», - констатував Комнатний.
«Тому реалізація житлових програм залишилася на плечах, в зоні відповідальності органів місцевого самоврядування, які фінансують свою частину житлових програм. Переважна більшість коштів ми отримали з місцевих бюджетів. У нас є ще свій статутний капітал - той оборотний ресурс, коштом якого ми також надаємо кредити (це кошти шляхом повернення учасниками програм попередніх кредитів, - ред.). На цей рік власні кошти "Держмолодьжітла" - понад 76 млн грн - будуть використані для надання кредитів», - пояснив Комнатний.
Він зазначив, що серед програм, які Фонд реалізує разом з муніципалітетами, ефективні показники в Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській і Черкаській областях. «Але найефективніший показник у нас по Харківській області. З 260 млн грн, які заплановані в цьому році на житлові програми з місцевих бюджетів, 100 млн грн - це місто Харків», - підкреслив глава «Держмолодьжітла».
За рахунок спільних програм з муніципалітетами в цьому році 400 сімей були забезпечені житлом, до кінця року планується ще участь 200 сімей.
Раніше, в проєкті держбюджету-2021 також не були закладені гроші на програми «Доступне житло» та «Іпотека під 3%».
Читайте також:
- Жителі Донецька розповіли, що відбувається з "Донбас Ареною"
- Через КПВВ "Станиця Луганська" пропускають людей, - ЗМІ