
На окупованій Луганщині загарбники агітують населення "мобілізуватися" і забирають на війну примусово, але чоловіки "закінчуються"
На окупованій Луганщині загарбники проводять призов молодих чоловіків, поширюють агітацію і "мобілізацію", але там мобілізовувати вже практично нікого.
Як передає Східний Варіант, про це розповів голова Сіверськодонецької РДА Роман Власенко в ефірі телемарафону "Єдині новини" на Суспільному
Це стандартна ситуація, двічі на рік (на ТОТ України) призов оголошується указом президента рф. Є весняний призов, є - осінній. І з 1 квітня стартував весняний призов. Мова йде про молодь, про чоловіків з 17 до 30 років, про службу в армії. Як правило, окупанти використовують призов саме за залучення чоловіків до війни в Україні, то війни з Україною, намагаються призовників підписати на контракти і далі відправляти на війну", - констатує Роман Власенко.
Паралельно з цим чи відбувається і (примусова) "мобілізація" населення, додає голова МВА:
"Це постійний, перманентний процес. Всі точки оголошень, всі засоби масової інформації, газети, вони дуже багато мають реклами саме щодо залучення на військову службу, щодо підписання контракту, щодо "захисту родіни", відповідно, іде компанія щодо перевірки документів на всіх блокпостах. Якщо людина не "на обліку", чоловік "не на обліку", то його забирають до "військкомату". Якихось таких масових заходів вже наразі не відбувається. Я думаю, що чоловіки "заканчуються" на тимчасово окупованих територіях Луганщини. Я часто кажу, що це видно за оголошеннями щодо потреби у в водіях на громадський транспорт, працівників житлово-комунального, шахтарів і так далі. На окупованих територіях ті ж самі будівельники, це в основному гастарбайтери з російської федерації. ДСНС - реально на такі, скажімо так, умовно-"чоловічій професії", дуже значний дефіцит, - уточнив очільник.
Щодо поради, як уникати примусової мобілізації в окупації Роман Власенко каже:
"Я думаю, що перше і основне – це покинути тимчасово окупованні територій. Знов таки, та інформація, яка поступає, що в Сіверськодонецьк та іншіх населених пунктах, в основному проживають жінки та люди старшого віку, молоді, дуже мало, я думаю, що і за гроші вирішують такі питання. Але знов таки, мобілізація, паспортизація наразі – це обов'язкові процеси на тимчасово-окупованих територіях. І все це сприяє тому, що "заховатися" від цього, стає дедалі дуже складно".
Читайте: Центр вивчення окупації розповів про збільшений військовий "призов" і "збори резервістів на ТОТ
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.