На Луганщині вшанували загиблих польських офіцерів, яких утримували в Старобільську за часів Другої світової війни (фото)
Упродовж останніх 30 років на меморіальному місці поховання 48 загиблих польських офіцерів у місті Старобільськ на Луганщині відбувались заходи із вшанування їхнього подвигу. Війна росії проти України тільки посилила важливість збереження історичної пам’яті, тому вже третій рік поспіль захід проводиться у форматі онлайн.
Про це повідомили в Луганській обласній державній адміністрації.
Меморіальний захід урочисто відкрила заступниця голови ОДА Катерина Безгинська. За традицією загиблих польських та українських патріотів, їхній героїзм і звитягу відзначили хвилиною мовчання.
Капелан римсько-католицької спільноти Сіверськодонецька отець Юрій Юрчик здійснив молебень за загиблими, а у своєму пастирському зверненні наголосив, що у місті Старобільськ, зовсім поруч з місцем поховання польських військових, поховані Захисники Української держави, воїни Збройних Сил України, що віддали своє життя упродовж 2014-2022 років у боротьбі за свободу нашої країни.
Повагу до пам’яті борців за Свободу Польщі та України засвідчили у своїх виступах начальники Старобільської РВА Володимир Череватий та Старобільської МВА Яна Літвінова, голова громадської організації «Старобільське товариство любителів польської мови та культури «Міст надії» Олена Удовенко, представники польської спільноти Луганщини та інші учасники заходу.
«Традиція вшанування пам’яті польських офіцерів, які поховані у луганській землі, демонструє високу моральну роль та вагоме значення спільної польсько-української історії», — зазначила у завершальному виступі в.о. начальника управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської облдержадміністрації Людмила Румега.
Нагадаємо, на початку Другої світової Старобільськ став місцем облаштування концтабору НКВС для полонених з Війська Польського. Наприкінці вересня 1939 року сюди прибув перший ешелон поляків, і до кінця жовтня тутешній жіночий монастир став спецпритулком для понад 7 тис. людей, переважно офіцерів та інтелігенції.
Читайте також: Старобільськ. Справжня історія українського міста