На Луганщині керівництво шахти викрито на багатомільйонних розкраданнях
Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) спільно з поліцією і прокуратурою викрили корупційну схему по розкраданню понад 14 млн грн, виділених на попередження катастрофи техногенного характеру у зв'язку з затопленням шахт на Луганщині.
Про це повідомляє офіційний сайт НАБУ.
Відзначається, що чотирьом особам повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191; ч.2 ст.15, ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України. Йдеться про в.о. генерального директора ДП «Первомайськвугілля»; директора відокремленого підрозділу даної шахти - ВП «Шахта «Золоте» (державне підприємство); директорів двох комерційних компаній.
Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу. Слідство встановлює інших осіб, ймовірно, причетних до скоєння злочину.
Повідомляється, що в 2017 році в Первомайському-Стахановському вугледобувному регіоні Луганської області склалася критична ситуація із затопленням шахт «Першотравнева» і «Голубовська», розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області: після початку антитерористичної операції протягом 2015-2016 Там не відкачували воду. В результаті рівень води на шахті «Золоте» (розташована в місті Золоте), яка має гідравлічну зв'язок з згаданими шахтами, збільшився. При таких обставинах виник ризик настання надзвичайних ситуацій - руйнування споруд, зсувів, осідання земної поверхні, забруднення питних водозаборів копальневими водами і втрати корисних копалин.
Для запобігання техногенної катастрофи Кабінет Міністрів України в 2018 році виділив кошти для фінансування відповідних робіт на шахті «Золоте». Розпорядником цих коштів визначили ДП «Первомайськвугілля».
Закупівлі проводили з переговорної процедурою, тому держпідприємство вибрало генерального підрядника по самостійно визначеними критеріями без тендера. Ним виявилася комерційна компанія, яка, в свою чергу, після отримання контракту з ДП «Первомайськвугілля», уклала договір з іншою - на умовах субпідряду. А та звернулася до шахти «Золоте», яка входить в ДП «Первомайськвугілля», щоб її співробітники виконали необхідні роботи.
Слідство встановило, що керівництво підприємства і приватних структур діяли спільно. В результаті - з 33 млн грн з державного бюджету, фактично перерахованих ДП «Первомайськвугілля» своєму ж структурному підрозділу, за посередництва двох приватних компаній незаконно переплачено понад 14 млн грн, які осіли на рахунках приватних компаній. Розкрадання ще майже 3,5 млн грн вдалося запобігти.
В рамках досудового розслідування зібрані докази того, що ціни на окремі матеріали були завищені майже вдвічі, а частина робіт, які були оплачені з коштів державного бюджету, виконано не було.
Розслідування зазначених фактів НАБУ і САП здійснюють із січня 2019 року, йдеться у повідомленні.