На Луганщині хочуть робити здатні біорозкладний посуд
На Луганщині планують створювати здатні біорозкладний посуд.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Проєкт USAID
Підприємство “Тана” (Луганська область) засноване у 1992 році. За 29 років роботи компанія стала одним з лідерів у виготовленні полімерів та композитних матеріалів в Україні для автомобілебудування, виготовлення меблів, інших галузей промисловості.
Щоб вийти на новий рівень розвитку, отримати нові замовлення та розширити виробництво, керівництво компанії розробило стратегію на найближчі три роки. Для цього фахівці “Тана” взяли участь у навчанні зі стратегічного планування.
Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України” залучив до цієї роботи консультантів консалтингової компанії “Роланд Бергер”.
За результатами навчання та індивідуальних стратегічних сесій команда підприємства виділила для себе два напрямки – розширення ринку збуту через виробництво нових видів продукції, зокрема біорозкладних та вогнетривких полімерів і збільшення обсягів виробництва традиційних для компанії композиційних матеріалів. Також сесії з розробки стратегії сприяли посиленню команди та підвищенню навичок планування.
“Під час навчання ми по-новому подивилися на своє виробництво, згуртували команду, покращили навички з планування. Наша задача на виробництві – виготовлення нової продукції екологічного напрямку, - сказав директор підприємства Сергій Войтюк. - У світі продукція з біорозкладних матеріалів набуває все більшої популярності, це стає трендом. Нам важливо долучитися до цього процесу, щоб вийти на нові ринки, опанувати напрямки, яких до цього не було у компанії. Ми маємо великий досвід у виготовленні композитних матеріалів, а біорозкладні матеріали – це свого роду композитний матеріал – суміш різних компонентів. У найближчі три роки плануємо налагодити таке виробництво з компонентів пшениці, кукурудзи, картоплі. Для цього потрібно закупити обладнання – екструдери, які подрібнюють сировину”.
У компанії зараз думають над тим, як самостійно виготовляти біопосуд. Іншим варіантом є реалізація композитної сировини вже діючим виробникам. На підприємстві підрахували, що окупність цього проєкту складе два роки.
“Ми вважаємо, що виготовлення біопосуду принесе більші прибутки, але потребує з нашого боку потужної стратегії просування. Якщо ж виготовляти біоматеріал для існуючих виробників, нам потрібно буде переконати їх у попиті на такий вид посуду”, - додає пан Войтюк.
“Тана є провідним підприємством хімічної галузі в Луганській області. Ця компанія сповідує чесне і прозоре ведення бізнесу, етичні стосунки з працівниками, має добре організовані виробничі та аналітичні процеси. В наших планах – і надалі сприяти розвитку бізнесу цієї компанії”, - говорить спеціаліст з виробництва та інтернаціоналізації бізнесу Проєкту USAID Олег Кучеров.
Читайте також: На Донеччині в Центрах STEM-освіти дітей вчать 3D-моделювання