На Донеччині відновлення Словʼянського курорту буде можливе після війни, — Лях
Відновлення Словʼянського курорту можливе після війни, проте вже зараз може початися прибирання прилеглої території.
Про це Східному Варіанту розповів керівник Слов'янської міської військово-цивільної адміністрації Вадим Лях.
Кажучи про відновлення Словʼянського курорту, варто розуміти дві складові, каже мер Словʼянська:
“Перше – це територія ландшафтного парку. І вона завжди знаходилась в дуже неналежному стані. Вони (“Укрпрофоздоровниця” – ред.) не вкладали гроші в прибирання території, очищення паркової зони, руйнувалися памʼятки, які там знаходились. Це проблема. Містяни звикли тут гуляти, вони постійно бачили, як з кожним роком стає гірше і гірше. Друга річ – це санаторії, які надавали послуги з лікування українців і не тільки. Багато приїжджих залишались не тільки в санаторіях, а й винаймали житло у місцевих. Вносили економічну складову, давали можливість заробляти. Путівка коштувала не дешево, але ліфти не працювали, було скорочення персоналу. Тобто послуги надавались не так, як потрібно”.
Читайте: Як волонтери Слов'янська допомагають українській армії.
За словами Ляха, відновлення курорту буде можливе після війни. Але вже зараз можна почати прибирати прилеглу територію. Найближчим часом планують набрати робітників, які будуть дбати за парком, стригти траву, вичищати від заростів.
Також відомо, що унаслідок російської агресії зруйнована лабораторія та підприємство, яке здобувало цілющі рідини.
“Основним джерелом, з якого все починається, є озеро Ропне, яке дає можливість здобувати лікувальну грязь. В цьому унікальність. А тут треба починати все з нуля, бо вже зруйнована лабораторія та підприємство, яке здобувало цілющі рідини для подальшого використання в реабілітації. Звичайно, все буде обговорюватися. Я впевнений, що будуть працювати спеціалісти, які мають досвід у цьому процесі. Але вже після війни. Зараз багато роботи з приведення до ладу території парку”, — каже Вадим Лях.
Читайте також: Як вплинула війна на повітря у Словʼянську та навіщо потрібен громадський контроль.