На Донеччині суд виправдав обвинувачену в хабарництві голову Центру адмінпослуг
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області виправдав начальницю Центру надання адміністративних послуг міста Миколаївка, обвинувачену в отриманні хабаря під час видачі закордонних паспортів.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду.
За версією звинувачення, чиновниця вимагала й отримала хабар. За термінове виготовлення закордонних паспортів для 10 осіб - по 1500 гривень за кожен.
Оформленням паспортів займався бригадир, який і став заявником. У суді він пояснив, що обвинувачена зажадала заплатити 1500 гривень за паспорт, при цьому суму в 15 000 гривень не називала і її він вписав у заяву за підказкою працівника поліції.
Відповідаючи на запитання, заявник не зміг точно підтвердити, що жінка говорила саме про суму 1500 гривень, а не 1050 гривень - є офіційним платежем за термінове виготовлення паспорта.
За версією звинувачення, чиновниця підняла папірець на своєму столі і відвідувач поклав гроші, після чого вони вийшли з її кабінету. Однак момент передачі коштів не зафіксований негласними слідчими діями.
Сама обвинувачена провину заперечувала і переконувала, що грошей при ній заявник на стіл не лягав, а просто зайшов поговорити. Потім вони вдвох вийшли з кабінету і пішли на перший поверх, а двері в кабінет начальниці залишилися відкриті. Як пояснила обвинувачена, вона планувала забрати на першому поверсі деякі документи і повернутися в свій кабінет. Але там її вже чекали правоохоронці, в супроводі яких вона зайшла в кабінет, де на столі нібито були знайдені гроші.
Після перегляду відео, суд зазначив, що двері в кабінет були відкриті і в момент, коли працівники поліції і обвинувачений підходили в кабінет, там перебувала людина в синій куртці.
У судовому засіданні прокурор не спростував, що особа в синій куртці фактично мала доступ до кабінету.
Записами обвинуваченої і заявника вимагання хабаря також не підтверджується.
Крім того, начальниця ЦНАП не мала повноважень щодо оформлення та видачі паспортів. Обвинувачена не мала ключів доступу до бази з документами і на їх відправлення не впливала. Фахівці Центру заперечували отримання від керівника будь-яких вказівок.
Всі десять громадян отримали паспорти, але за кордон так і не поїхали. Їм обіцяли роботу в Росії, але після затримання начальниці ЦНАП, заявник повідомив, що через карантин виїзду не буде. Водночас сам заявник сплатив офіційні платежі за виготовлення паспортів. Після вступу вироку в законну силу заявнику повернуть 15 000 гривень.